عضو کمیسیون بهداشت مجلس: سرانه مصرف لبنیات در کشور 20 درصد کمتر از استاندار دجهانی است


 عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی گفت: متاسفانه مصرف گوشت، لبنیات، سبزیجات و میوه جات در کشور بین 15 تا 25 درصد کمتر از استاندار جهانی است.
 
 
 

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار تسنیم در ارومیه، اظهار کرد: متاسفانه مصرف گوشت و پروتئین، لبنیات، سبزیجات و میوه جات در ایران بین 15 تا 25 درصد کمتر از استاندار جهانی است.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی با انتقاد از آموزش و پرورش در کوتاهی توزیع شیر به موقع در مدارس گفت: تاکنون آموزش و پرورش به وظیفه خود در توزیع شیر رایگان بین دانش آموزان اقدام خاصی انجام نداده و باید همزمان با آغاز بازگشایی مدارس به توزیع شیر اقدام می کرد.

خضری با اشاره به علت افزایش شیر در کشور بیان کرد: با توجه به اینکه قیمت حامل های انرژی رشد یافته این خود سبب افزایش قیمت شیر شده  است و در این رابطه باید تدبیری برای کاهش قیمت شیر اندیشیده شود چون کاهش مصرف شیر در بین مردم سبب سوء تغذیه و بیماری می شود.

وی با بیان اینکه مقرر بود یارانه برای دامداران اعمال شود، افزود: این در حالی است که این یارانه تاکنون هدفمند نشده و با توجه به اینکه حمایت از تولیدات داخلی از رئوس اقتصاد مقاومتی مورد نظر مقام معظم رهبری است، یارانه باید به دامداران تعلق گیرد چراکه مصرف لبنیات نقش بسزایی در افزایس سلامت جامعه دارد.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی با اشاره به راهکار کاهش قیمت لبنیات اظهار کرد: باید به غیر از کاهش حامل های انرژی، یارانه به موقع پرداخت شود بنابراین اگر دولت در کاهش قیمت لبنیات مداخله نکند قیمت شیر سیر سعودی پیدا کرده که خود سبب بیماری های همچون ضعف استخوان ها می شود.


تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید