معضل عفونت های بیمارستانی


رسول خضری عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با انتقاد از وجود معضلی به نام عفونت‌های بیمارستانی در برخی مراکز درمانی،‌ افزود: عفونت های بیمارستانی اغلب نسبت به آنتی‌بیوتیک‌ها مقاومت پیدا می‌کند و شدت آنها از عفونت‌های عادی بیشتر است  و بسیار فرد بیمار را با خود درگیر می‌کند.

 
 
 

به نقل از خبرگزاری مهر، خضری ادامه داد: از سویی دیگر درمان فردی که دچار بیماری‌های ناشی از عفونت‌های بیمارستانی می‌شود بسیار سخت‌تر از بیماریهای ناشی از عفونت های عادی است زیرا عفونت های بیمارستانی به دلیل مقاومت در برابر آنتی‌بیوتیک‌ها مقاوم می‌شود و آماده حمله و تهاجم هستند.

خضری با تاکید بر ضرروت نظارت و کنترل وزارت بهداشت نسبت به جلوگیری از شیوع عفونت‌های بیمارستانی، افزود: با توجه به اهمیت این حادثه، بدون‌شک کمیسیون بهداشت و درمان مجلس موضوع عفونت‌های بیمارستان مدرس را پیگیری خواهد کرد.

وی با بیان اینکه عفونت های بیمارستانی می‌تواند ناشی از تجهیزات و امکانات پزشکی یا فرسودگی بیمارستان‌ها باشد، تاکید کرد: فرسودگی بیمارستان‌ها نقش صددرصدی در بروز عفونت‌های بیمارستانی دارد که متاسفانه بیمارستان مدرس نیز از این قائده مستثنی نبوده و از فرسودگی بسیاری رنج می‌برد.

عضو هیئت رئیسه کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: در کشورهای پیشرفته یک الی دو درصد از کل بیماریهای عفونی از عفونت‌های بیمارستانی نشات می‌گیرد اما متاسفانه این آمار در کشور ما تا حدودی افزایش دارد که این امر حمایت و نظارت بیشتر متولیان امر را می‌طلبد.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید