دولت بودجه های سنواتی هلال احمر را افزایش دهد


 
نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: دولت باید برای افزایش روحیه مددکارانه و امدادگری مردم بودجه سنواتی جمعیت هلال احمر را ارتقا داده و این جمعیت نیز باید به دنبال ارائه پروتکل های جدید امدادی در جهان باشد.
 
 
 

به گزارش خبرگزاری تسنیم از ارومیه، رسول خضری ظهر امروز در جلسه تودیع و معارفه مدیرعامل جمعیت هلال احمر آذربایجان غربی اظهار کرد: با توجه به اینکه صلیب سرخ در جهان بیش از 189 شعبه و 100 میلیون نفر داوطلب دارد، لازم است که هر ساله به منظور قدردانی و گرامی‌ داشت قدوم داوطلبان که در امور سازمان جوانان ایفای نقش می‌کنند، مراسمی داشته باشیم.

وی با بیان اینکه سازمان امداد و نجات یکی از ارکان اصلی و ستون فقرات جمعیت هلال احمر است، گفت: این سازمان با تدبیری که در سطح کشور اندیشیده شده است، در وضعیت بحران و سوانح فرماندهی و پشتیبانی اصلی مدیریت بحران را به عهده دارد.

خضری بیان کرد: نخستین گروهی که در زمان بحران و سانحه وارد می‌شود سازمان امداد و نجات و به نوعی هلال احمر است و همچنین این گروه آخرین گروهی است که با پایان یافتن بحران صنحه را ترک می‌کند که می‌توان گفت، این افتخار بزرگی برای جمعیت است.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی افزود: آرزوی دیرینه جمعیت هلال احمر این است که هر خانواده ایرانی یک نفر امدادگر داشته باشد و این جزو وظایف ذاتی جمعیت و سازمان امداد و نجات است که در امر امدادگری، امدادرسانی و آموزش آنان گام‌های موثری برداشته است.

وی به خدمات ارزنده ارائه شده با همکاری سازمان جوانان و سازمان داوطلبان اشاره کرد و افزود: امدادهای مختلف و بحث امداد هوایی، زمینی، شهری و سایر صور امدادرسانی در نوع خودمان نه در سطح خاورمیانه بلکه در سطح دنیا مثال‌زدنی هستیم و این موفقیت به سبب ایمان، اعتقاد و روحیه قوی و امدادگرانه داوطلبان است.

خضری بیان کرد: ارکان اعتقادی سازمان صلیب سرخ و هلال احمر در سطح دنیا که مبتنی بر بی‌طرفی، بی‌غرضی، استقلال، جهان‌شمولی و بشردوستی است، قطعا به منصه ظهور رسیده است و ما شاید در زمینه امدادرسانی و امدادگری بتوانیم پروتکل‌های جدیدی را به دنیا ارائه کنیم.

وی اظهار کرد: نحوه ارائه خدمات از طرف سازمان هلال احمر در سطح دنیا به خوبی مشهود است و لازم است که دولت در خصوص بودجه سنواتی و برای اهمیت بیشتر دادن به این سازمان و روحیه مددکارانه و امدادگری مردم کشورمان که به مدد دین مبین اسلام و روحیه اسلامی مردم ایران به وجود آمده، توجه کافی داشته باشد.

انتهای پیام/

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید