ارایه بسته های حمایتی برای ماندگاری پزشکان در مناطق محروم


 
عضو هيات رئيسه كميسيون بهداشت و درمان مجلس از بررسي موضوع ماندگاري پزشكان در مناطق محروم خبر داد و گفت: بايد با اعمال بسته هاي حمايتي و بدون اعمال زور پزشكان را تشويق به ارايه خدمات در مناطق محروم كنيم.
 
 
 رسول خضري در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي پانا، با اشاره به بررسي موضوع ماندگاري پزشكان در مناطق محروم اظهار داشت: يكي از برنامه هايي كه با هماهنگي وزارت بهداشت قرار است انجام شود نيازسنجي دانشگاه هاي علوم پزشكي در مناطق محروم است. عضو هيات رئيسه كميسيون بهداشت و درمان مجلس ادامه داد: قرار شد تا دانشگاه ‌هاي علوم پزشكي مناطق محروم با نيازسنجي نسبت به رشته‌ هاي تخصصي دانشجو بپذيرند ضمن اينكه قرار شد دانشجويان تا سه برابر مدت تحصيلي يعني 12 سال در اين مناطق خدمت كنند.
وي با بيان اينكه طرح ماندگاري پزشكان در مناطق محروم در راستاي اجراي طرح تحول نظام سلامت است كه به مدت 10 سال ادامه خواهد داشت، اضافه كرد: در حال حاضر كشور در توزيع و نگهداشت پزشك عمومي و متخصص در مناطق مختلف به ويژه مناطق محروم با مشكل روبروست به طوري كه مي بينيم 50 درصد پزشكان متخصص در مركز شهرها و شهرهاي بزرگ حضور دارند.
اين نماينده مجلس با بيان اينكه بايد براي ماندگاري پزشكان در مناطق محروم مشوق هايي در نظر گرفته شود، خاطرنشان كرد: يكي از مشوق هايي كه در اين زمينه وجود دارد مباحث مالي و دستمزد پزشكان است كه بايد چند برابر شود در صورتي كه هم اكنون پزشكان در برخي مناطق با معوقات 7 ماهه حقوق خود روبرو هستند.
خضري تأكيد كرد: بايد با اعمال بسته هاي حمايتي و بدون اعمال زور پزشكان را تشويق به ارايه خدمات در مناطق محروم كنيم.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید