کاهش 10 درصدی پرداخت درمان از جیب مردم در طرح تحول سلامت


 
عضو هيأت رئيسه كميسيون بهداشت و درمان مجلس از كاهش كمتر از 10 درصدي پرداخت از جيب مردم براي خدمات درماني در طرح تحول نظام سلامت خبر داد.
 
 
 

رسول خضري در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي پانا، با بيان اين مطلب اظهار داشت: طرح تحول حوزه سلامت كه از ابتداي ارديبهشت ماه در بيمارستان هاي علوم پزشكي آغاز شده است طبق آمار وزارت بهداشت توانسته تاكنون يك ميليون و 400 هزار نفر را تحت پوشش قرار دهد و اين افراد از مزاياي طرح تحول سلامت بهره مند شدند.

عضو هيأت رئيسه كميسيون بهداشت و درمان مجلس افزود: با اجراي طرح تحول سلامت كاهش كمتر از 10 درصدي پرداختي از جيب مردم براي خدمات بهداشتي درماني را شاهد بوديم كه اين امر در رضايتمندي مردم است در حالي كه اين رقم پيش از اين 37 درصد بوده است.
وي تصريح كرد: همچنين بيش از 800 پزشك متخصص در بيمارستان ها و مراكز آموزشي درماني كشور در طرح تحول سلامت همكاري مي كنند.
خضري درمورد اعتبارات حوزه سلامت در اين طرح نيز گفت: خوشبختانه امسال اعتبارات خوبي به حوزه بهداشت و درمان اختصاص پيدا كرد كه تا پايان امسال مشكلي براي وزارت بهداشت از نظر كمبود اعتبارات به وجود نمي آيد اما مسئولان وزارت بهداشت بايد مديريت منابع را به درستي به كار گيرند.
به گزارش پانا، طبق اعلام وزارت بهداشت كل بودجه مصوب طرح تحول 6 هزار و 800 ميليارد تومان است كه سال گذشته 1800 ميليارد تومان و امسال هم تا به حال 600 ميليارد تومان به وزارت بهداشت پرداخت شده است.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید