طرح تحول سلامت زیر ذره بین شبکه سلامت


 
چالش‌ها و مشكلات پزشكان در طرح تحول سلامت در برنامه "ذره بين" شبكه سلامت امشب 11 مرداد ماه بررسي مي‌شود.در اين برنامه دكتر ايرج خسرونيا رئيس انجمن متخصصان داخلي و دكتر رسول خضري عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس در خصوص موانع و چالش هاي مطرح شده طرح تحول سلامت صحبت مي كنند.
 
 
 

به گزارش روابط عمومي رسانه ملي، در برنامه امشب "ذره بين" شبكه سلامت از طرح تحول نظام سلامت  سخن گفته مي شود.

در اين برنامه دكتر ايرج خسرونيا رئيس انجمن متخصصان داخلي و دكتر رسول خضري عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس در خصوص موانع و چالش هاي مطرح شده طرح تحول سلامت صحبت مي كنند.

يكي از مشكلات ايجاد شده اين طرح اين است كه استان‌ها و شهرستان‌ها نسبت به تهران در اجراي اين طرح موفق‌تر بوده‌اند چرا كه شور و اشتياق پزشكان در شهرستان‌ها بيشتر و مشكلات آن‌ها نسبت به تهران كمتر است.

اين موضوع به عنوان يكي از دغدغه هاي اصلي پزشكان تهراني بررسي مي شود.

از جمله اهداف طرح تحول نظام سلامت كاهش هزينه هاي درماني بيماران در بيمارستان هاي دولتي است و بر اساس پيش بيني هاي صورت گرفته در سال 93 حدود 8 ميليون نفر از جمعيت كشور در بيمارستان هاي دولتي بستري خواهند شد كه با توجه به متوسط هزينه بستري 16000000 ريالي ،بيماران مجبور به پرداخت 640000 ريال به ازاي هر پرونده هستند از اين‌رو با اجراي اين برنامه پرداختي بيماران 1600000ريال خواهد شد.

اين برنامه ساعت22  از شبكه سلامت سيما پخش خواهد شد.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید