نماینده مردم سردشت در مجلس: تصویب طرح افزایش جمعیت و خانواده مشکل مالی به بار می آورد


 

نماينده مردم سردشت و پيرانشهر در مجلس شوراي اسلامي گفت: از آنجايي كه طرح افزايش جمعيت و خانواده با بار مالي هنگفتي مواجه است تصويب آن بر اساس اصل 75 قانون اساسي مغايرت داشته و نيازمند بودجه است.

 
 

رسول خضري در گفت وگو با خبرنگار تسنيم در اروميه، اظهار كرد: موضوع قانون جمعيت و افزايش باروري قرار بود به صورت لايحه باشد ولي اكنون در قالب طرح است و در دستور كار مجلس قرار گرفته است.

وي افزود: كميسيون بهداشت مجلس شوراي اسلامي با اين طرح موافق نيست چرا كه از بار مالي برخوردار بوده و هر طرحي با بار مالي با اصل 75 قانون اساسي مغايرت دارد.

نماينده مردم سردشت و پيرانشهر در مجلس شوراي اسلامي تصريح كرد: اين طرح بايد در گام نخست به صورت لايحه درآيد و از آنجايي كه آخرين بررسي آن در تاريخ سي ام ارديبهشت امسال انجام و به چاپ رسيده است به صورت لايحه در دستور كار دولت قرار گيرد.

وي افزود: از آنجايي كه اين طرح فوريت ندارد ديرتر در مجلس مطرح مي شود و اين طرح از اهميت بالايي برخوردار است بنابراين براي رسيدگي هر چه زودتر آن بايد اقدامات لازم انجام شود.

خضري گفت: با وجود اينكه طرح مذكور طرح خوبي است اما در صورتي كه در صحن مصوب شود با مشكلات عديده مالي برخورد مي كند.

نماينده مردم سردشت و پيرانشهر در مجلس شوراي اسلامي بيان كرد: مواردي از قبيل تامين منابع مالي و مسكن، اشتغاال، پاداش و مرخصي در دوران شيردهي و كار نيمه وقت براي مادران همگي در اين طرح ديده شده است.

وي گفت: يك سري اصلاحات اصلاحات در ماده هاي 9 و 10 طرح وجود دارد كه بايد انجام شود.

خضري اظهار كرد: سياست هايي كه در اين ماده ها به كار گرفته شده تهديدي و برخي نيز منحصر به قشر خاصي است كه لازم است در طرح جمعيت و خانواده نگاه به عموم جامعه يكسان و سياست هاي تشويقي به كار گرفته شود.

انتهاي پيام/

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید