30 درصد افراد از گرسنگی سلولی رنج می برند


 
اين عضو هيات رييسه كميسيون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان كرد: بنابراين مي‌طلبد كه وزارتخانه‌هاي بهداشت و درمان، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، كار و رفاه اجتماعي و كميسيون بهداشت و درمان مجلس همه پاي كار باشند و گام‌هاي بزرگي كه در مورد سبد غذايي و سلامت غذايي جامعه باقي مانده است بردارند.
 
 
 وزارت رفاه در حالي توزيع سبد امنيت غذايي را در ميان اقشار و مناطق در خط سوءتغذيه در دستور كار خود قرار داده است كه به گفته يك عضو كميسيون بهداشت مجلس، 30 درصد افراد از گرسنگي سلولي رنج مي‌برند، 5درصد كودكان زير پنج سال مبتلا به كم وزني هستند و20درصد خانواده‌هاي ايراني ناامني غذايي دارند.

رسول خضري عضو هيات رئيسه كميسيون بهداشت و درمان مجلس  درباره تاكيداتي كه نسبت به امنيت و سلامت غذايي وجود دارد، با اشاره به اصول قانون اساسي، گفت:اصول 3، 5، 29 و 43 قانون اساسي و همچنين برنامه پنج ساله پنجم به ويژه ماده 32 اين قانون درباره حوزه سلامت و فعاليت شوراي عالي سلامت و امنيت غذايي تاكيدات لازم را داشته است.

نخستين الگونويسي براي سبد غذايي در سال 83 انجام شد
 
وي با بيان اينكه ماده 32 قانون برنامه پنجم مانور خوبي بر روي بحث سلامت داده است، يادآور شد: البته اگر به سنوات قبل باز گرديم در سال 83 در مورد سبد غذايي الگونويسي انجام شد و يكسري افراد به حوزه‌هاي مختلف تقسيم‌بندي شدند كه هر كدام از اينها سن مشخصي داشتند. به عنوان مثال كودك زير يك سال از شير مادر تغذيه مي‌كند اما بعد از آن سبد غذايي خاصي بايد برايش وجود داشته باشد.

اين عضو هيات رييسه كميسيون بهداشت و درمان مجلس به گروه‌هاي مختلف سني اشاره كرد و گفت: به عنوان مثال افراد در سنين بين 3 تا 6 سال در يك گروه، 8 تا 10 سال در يك گروه، 18 تا 60 سال در يك گروه و نهايتا افراد بالاي 60 سال گروه سالمندان هستند كه هريك سبد غذايي مخصوص به خود را دارند. نيازهاي غذايي افراد در سنين مختلف با يكديگر تفاوت دارد چه در بحث ريزمغذي‌ها و چه پروتئين‌ها، املاح و ويتامين‌ها. در واقع سن كودكي سن رشد كودك است و نياز او با نياز يك فرد بالغ قطعا متفاوت است.

وزارتخانه‌هاي رفاه و بازرگاني وقت مسئول اجراي الگوي سبد غذايي بودند
 
وي خاطرنشان كرد: بنابراين در سال 83 الگونويسي نسبت به سبد غذايي انجام شده و در سال 88 اجراي آن در دستور كار قرار گرفت و وزارت بازرگاني و رفاه وقت متولي اين قضيه شدند اما اينكه تا چه اندازه موفق بودند مشخص نيست.
 
نماينده مردم پيرانشهر در مجلس اظهار كرد: اگر بخواهيم يكسري شاخص اساسي و اصولي را براي استاندارد مصرف مواد غذايي تعريف كنيم كاملا تفاوت خود را نشان مي‌دهد. به عنوان مثال 320 گرم نان، 100 گرم برنج، 26 گرم ماكاروني، 70 گرم سيب‌زميني، 280 گرم سبزيجات، 260 گرم ميوه، زير 50 گرم گوشت قرمز يا سفيد، بين 35 تا 40 گرم روغن، 40 تا 50 گرم شكر و بين 220 تا 240 گرم در روز شير و لبنيات مي‌تواند در سبد غذايي يك فرد قرار گيرد اما آيا اين اصول در كشور ما رعايت مي‌شود؟ متاسفانه در بعضي شاخص‌ها ميزان مصرف بالا است.
 
ميزان مصرف قند و چربي دركشور آمار بالايي دارد
 
وي با بيان اينكه ميزان مصرف مواد قندي و چربي در كشور بالا است، گفت: به عنوان مثال مصرف شكر كه بايد بين 40 تا 50 گرم باشد بيش از حد مورد مصرف قرار مي‌گيرد و در عين حال آمار چيزي حدود 60 گرم مصرف را نشان مي‌دهد كه همين مساله مي‌تواند سوء تغذيه ايجاد كند يا بالعكس در مورد مصرف شير و لبنيات كه بايد بين 220 تا 240 گرم در روز استفاده كنيم به زور به 130 گرم مي‌رسد.
 
خضري تصريح كرد: همين طور در مصرف سبزيجات. ميزان مصرف بايد 208 گرم باشد كه فكر نمي‌كنم از 200 تا 210 گرم بالاتر باشد همين‌طور در مصرف ميوه كه در طول روز بايد 260 گرم استفاده شود كه نهايتا به 200 گرم مي‌رسد در حالي‌كه ميوه يكي از مواد اصلي آنتي اكسيدان براي مبارزه با سرطان است.
 
اين عضو هيات رييسه كميسيون بهداشت و درمان مجلس در ادامه اظهار كرد: حتي در مورد مصرف برنج كه بايد حداكثر 100 گرم استفاده شود بالاي 110 تا 120 گرم مصرف در كشور وجود دارد و همه اين آمارها نشان مي‌دهد كه منابع غذايي ما به درستي استفاده نمي‌شود در حاليكه محتواي غذايي به لحاظ ريزمغذي‌ها در حوزه سلامت بسيار تاثيرگذار است.

30 درصد افراد از گرسنگي سلولي رنج مي‌برند

وي با تاكيد بر اينكه كمبود رژيم غذايي ايجاد گرسنگي سلولي مي‌كند و تاثيرات آن بر جسم و روح افراد خود را نشان مي‌دهد، گفت: در كشور 20 درصد افراد پروتئين و انرژي كافي دريافت نمي‌كنند. شايد بتوان گفت 50 درصد دچار كمبود رژيم غذايي هستند و 30 درصد از گرسنگي سلولي رنج مي‌برند.
خضري همچنين به توزيع غذاهايي كه كيفيت نداشته و بالعكس كالري بالا دارند در بوفه مدارس نيز اشاره كرد و افزود: بوفه مدارس، فست‌فود، شكلات، چيپس و پفك را عرضه مي‌كنند كه در داخل روغن با دماي 200 درجه سانتيگراد پخت مي‌شود و اين مساله ايجاد روغن ترانس مي‌كند كه با توجه به رنگ صنعتي كه در پفك استفاده مي‌شود مي‌تواند ايجاد آلرژي كند.
 
15درصد افراد جامعه چاقي دارند
 
وي در بخش ديگري از اين گفت‌وگو با بيان اينكه 15 درصد افراد جامعه چاقي دارند، گفت: اگر بحث اضافه وزن را مطرح كنيم، تعداد اين افراد بيشتر مي‌شود. همچنين اين چاقي زمينه را براي ايجاد ديابت فراهم مي‌كند چون كه 10 درصد كشورمان قند بالاي حد نرمال دارد يعني 32 تا 33 درصد افراد جامعه كلسترول‌شان بالاي حد نرمال است و اين مساله زمينه‌سازي براي بيماري‌هاي قلبي و عروقي را فراهم مي‌كند.

يك ريال پيشگيري در حوزه سلامت، به معناي 9 برابر صرفه‌جويي در هزينه‌هاي درمان است
اين عضو هيات رييسه كميسيون بهداشت و درمان مجلس افزود: اين در حالي است كه با كنترل مصرف قند و چربي مي‌توان بالاي 90 درصد ايجاد بيماري ديابت را پيشگيري كرد بنابراين معتقدم اگر در حوزه سلامت، بهداشت و پيشگيري يك ريال سرمايه‌گذاري شود در هزينه‌هاي درمان چيزي حدود 7 تا 9 برابر صرفه‌جويي شده است.
 
20درصد خانواده‌ها ناامني غذايي دارند
 
خضري با بيان اينكه اگر رژيم غذايي را اصلاح كنيم بار بيماري‌ها را در كشور كاهش داده‌ايم، اظهار كرد: آماري كه در اين زمينه مي‌توان ارائه كرد چنين است در مورد خانواده‌هايي كه دچار ناامني غذايي هستند،‌در واقع متوسط به بالا 20 درصد خانواده‌ها ناامني غذايي دارند البته نمي‌توان گفت كه گرسنه هستند بلكه بعضي‌ها از پرخوري سوء تغذيه دارند.
وي يادآور شد: همچنين مصرف ميوه و سبزيجات در 80 درصد خانواده‌هاي كشور به درستي استفاده نمي‌شود و اين رقم بالايي است.

5درصد كودكان زير پنج سال مبتلا به كم وزني هستند
 
نماينده مردم پيرانشهر در مجلس همچنين به نوع تغذيه كودكان زير پنج سال نيز اشاره كرد و گفت: سلامت غذايي كودكان زير پنج سال بسيار حائز اهميت است اين در حالي است كه در كشور ما بالاي پنج درصد مبتلا به كم‌وزني هستند و در آينده فرد قوي و سالمي نخواهند بود و حتي چيزي حدود هفت درصد كودكان زير پنج سال كوتاهي قد دارند كه اين مساله ژنتيكي نيست بلكه مربوط به تغذيه است.
خضري با بيان اينكه در اين سن فنداسيون سلامت غذايي براي افراد ريخته مي‌شود، گفت: كودكان زير پنج سال اگر تغذيه سالمي نداشته باشند مبتلا به لاغري مي‌شوند كه در حال حاضر حدود چهار درصد را در بر مي‌گيرد.

وي با بيان اينكه آماري كه ارائه شده تنها تا سال 2010 است، گفت: بايد يادآور شد در حال حاضر 40 درصد سرطان‌ها قابل پيشگيري است و يا حتي بالاي 70 درصد بيماري‌هايي كه در كشور شاهد هستيم غيرواگيردار است در واقع بيماري كم‌تحركي به خاطر سوء تغذيه است كه افزايش اضافه وزن، چاقي، كوتاهي قد، كم‌وزني و عدم مصرف ميوه و سبزيجات و ريزمغذي‌ها به آن دامن زده است.

حدود 70درصد بيماري ها با مصرف صحيح مواد غذايي قابل پيشگيري است
 
اين عضو هيات رييسه كميسيون بهداشت و درمان مجلس با تاكيد بر اينكه 60 تا 70 درصد بيماري‌ها در كشور با مصرف صحيح مواد غذايي قابل پيشگيري است، افزود: 90 درصد سكته‌هاي مغزي و قلبي و ديابت قابل پيشگيري است و حتي سرطان با تمام رعب و وحشتي كه در جامعه دارد 40 درصد آن قابل پيشگيري است.

خضري به آمار وزارت بهداشت در مورد افراد مبتلا به سرطان اشاره كرد و گفت: از هر 100 هزار نفر، 160 نفر مبتلا به سرطان هستند.

شوراي عالي سلامت و امنيت غذايي، سياست‌گذار در حوزه سلامت است
 
وي يادآور شد: شوراي عالي سلامت و امنيت غذايي كه رياست آن با رييس‌جمهور و دبيري آن بر عهده وزير بهداشت است، در حوزه سلامت مي‌تواند سياست‌گذاري‌هاي لازم را انجام دهد و همين‌طور مواردي بوده كه در برنامه پنج ساله چهارم و پنجم به اين موضوعات تاكيد شده است.
 
نماينده مردم پيرانشهر در مجلس افزود: ما حتي در نحوه پخت و پز نان در كشور و مصرف آن با مشكلاتي مواجه هستيم زيرا نانوايي‌ها به جاي خمير مايه از جوش شيرين استفاده مي‌كنند به خاطر اينكه زود عمل مي‌آيد و شخصي كه چنين ناني را مصرف مي‌كند بايد ميزان ترشح اسيد معده خود را بالا ببرد كه همين مساله سوء تغذيه و مشكلات گوارشي را ايجاد مي‌كند.

وزارت‌خانه‌هاي آموزش و پرورش، بهداشت و نيز رسانه ملي مي‌توانند در حوزه سلامت اطلاع رساني كنند

خضري به نحوه اطلاع‌رساني و آموزش صحيح در حوزه سلامت غذايي اشاره كرد و افزود: اطلاع‌رساني در اين حوزه بسيار موثر است كه مي‌تواند از طريق آموزش و پرورش، وزارت بهداشت و رسانه ملي نيز صورت گيرد. در واقع بايد الگوسازي درستي انجام دهيم و الگوي غذايي درستي را تعريف كنيم.
 
وي گفت: اصولا از لحاظ علم پزشكي و تحقيقاتي كه اخيرا در مراكز معتبر دنيا انجام شده اگر از چهار سالگي مراقب غذا به لحاظ چربي و قند نباشيم رسوب چربي در داخل قند انجام مي‌شود بنابراين خانواده‌ها و به ويژه در سطح مدارس نياز است كه الگوسازي و اطلاع‌رساني درستي انجام شود.
 
اين عضو هيات رييسه كميسيون بهداشت و درمان مجلس به مقايسه آماري مصرف نان در كشور خودمان با ساير كشورها پرداخت و گفت: ميزان مصرف نان در ايران در سال 140 تا 164 كيلو براي هر فرد است در حاليكه در تركيه 100، فرانسه 56 و هند 98 مي‌باشد و ما با اين آمار خيلي فاصله داريم. در واقع بايد به اين نكته هم توجه داشته باشيم كه سالم‌ترين نان در كشور ما نان سنگك است.

متاسفانه امپراتور مصرف نوشابه در دنيا هستيم
 
خضري همچنين به ميزان مصرف نوشابه در كشور اشاره كرد و افزود: مصرف نوشابه‌هاي گازدار خيلي خطرناك است و دو خاصيت بد دارد نخست اينكه قندي كه در آن به كار رفته زمينه را براي ايجاد ديابت فراهم مي‌كند و مشكلات دستگاه گوارشي را افزايش مي‌دهد و ديگر اينكه به دليل فسفر بالا جلوي جذب كلسيم را مي‌گيرد و به دليل ماده‌اي كه در آن وجود دارد باعث پوكي استخوان و سنگ كليه مي‌شود اما ما متاسفانه امپراتور مصرف نوشابه در دنيا هستيم.

16 درصد افراد جامعه فشار خون بالا دارند
 
وي همچنين با اشاره به ذائقه ايراني‌ها كه به سمت نمك گرايش دارند، گفت: متاسفانه در مورد فشار خون آمار خوبي نداريم و 16 درصد افراد جامعه فشار خون بالايي دارند البته اين آمار را تا 24 درصد را هم گفته‌اند اما آماري كه كف افراد مبتلا به فشار خون را اعلام مي‌كند همان 16 درصد است.
اين عضو هيات رييسه كميسيون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان كرد: بنابراين امنيت غذايي به معناي تامين غذاي مورد نياز جامعه است اما به همان اندازه كه امنيت غذايي مهم است سلامت غذايي نيز داراي اهميت مي‌باشد.

ميزان مصرف سموم نباتي و كودهاي شيميايي بايد توسط وزارت بهداشت تعيين و به وزارت جهادكشاورزي ابلاغ شود

وي افزود: مشكلي كه در كشور ما وجود دارد دو مقوله كودهاي شيميايي و سموم نباتي است و متاسفانه آمار ابتلا به سرطان، بيماري پاركينسون، كوتاهي قد و ... به سموم نباتي و كودهاي شيميايي بر مي‌گردد بنابراين طبق قانون ميزان مصرف سموم نباتي و كودهاي شيميايي بايد توسط وزارت بهداشت تعيين شده و به وزارت جهاد كشاورزي ابلاغ شود.

خضري در ادامه اظهار كرد: همچنين روغن‌هايي كه در كشور مورد استفاده قرار مي‌گيرند متاسفانه 80 درصد آنها در خارج از كشور روغن‌كشي مي‌شود كه توسط حلال‌هايي به اسم هگزان آماده مي‌شود، در واقع 20 درصد روغن مورد نياز كشور در داخل روغن‌كشي مي‌شود بنابراين كشورهاي خارجي كه اين كار را مي‌كنند و متاسفانه موسسه ملي استاندارد كه ما چندين بار تذكر داده‌ايم نظارت چنداني در مورد وجود هگزان در داخل روغن ندارد. همچنين روغن ترانس به شدت سرطان‌زا بوده و مشكلات قلبي و عروقي ايجاد مي‌كند كه بايد ميزان آن را به شدت كاهش دهيم.

ضرورت اقدام عملياتي وزارت‌خانه‌هاي بهداشت، صنعت،‌تعاون و كميسيون بهداشت مجلس در مورد سلامت غذايي

اين عضو هيات رييسه كميسيون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان كرد: بنابراين مي‌طلبد كه وزارتخانه‌هاي بهداشت و درمان، صنعت، معدن و تجارت، تعاون، كار و رفاه اجتماعي و كميسيون بهداشت و درمان مجلس همه پاي كار باشند و گام‌هاي بزرگي كه در مورد سبد غذايي و سلامت غذايي جامعه باقي مانده است بردارند.

وي تصريح كرد: وزارت رفاه مسئول تامين اعتبار اين قضيه مي‌باشد و سياستگذاري بر عهده وزارت بهداشت و شوراي عالي سلامت و امنيت غذايي است. همچنين مجري وزارت رفاه و صنعت خواهند بود.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید