نماینده مردم سردشت در مجلس: آذربایجان غربی نیازمند احداث یک بیمارستان ویژه سوختگی است/یکی از میادین تهران به نام سردشت نامگذاری شود


 

نماينده مردم سردشت و پيرانشهر در مجلس شوراي اسلامي گفت: با توجه به اينكه در آذربايجان غربي بيمارستان ويژه سوختگي وجود ندارد در سفر وزير بهداشت به سردشت اين موضوع مطالبه مي‌شود.

 
 
 

رسول خضري در گفت‌و‌گو با خبرنگار تسنيم در اروميه، اظهار كرد: با توجه به اينكه در آذربايجان‌غربي بيمارستان ويژه سوختگي وجود ندارد و بيماران مبتلا به سوختگي به تبريز مراجعه مي كنند، در سفر وزير بهداشت به سردشت اين موضوع مطالبه مي شود.

وي تصريح كرد: در سفر دكتر قاضي زاده هاشمي وزير بهداشت، درمان و آموزش پزشكي كه شنبه 7 تير ماه به سردشت انجام مي شود، تلاش مي شود كه با حمايت وي، يك شعبه از بيمارستان ساسان تهران در آذربايجان غربي ايجاد شود.

نماينده مردم سردشت و پيرانشهر در مجلس شوراي اسلامي بيان كرد: 80 درصد از مراحل اوليه انتقال يك شعبه از اين بيمارستان انجام يافته و كاركرد اين بيمارستان در درمان مصدومان شيميايي و انجام پژوهش و تحقيقات است.

خضري اظهار كرد: جالب است كه 5 كشور گروه 1+5 از جمله كشورهايي هستند كه داعيه حقوق بشر مي‌كنند در حالي كه در آن زمان به صدام بمب شيميايي فروختند.

وي تصريح كرد: با توجه به نامگذاري چند ميدان تهران به نام هيروشيما و ناكازاكي، در سفر وزير بهداشت به سردشت پيشنهاد مي شود كه يكي از ميادين پايتخت به نام سردشت نام گذاري شود.

نماينده مردم سردشت و پيرانشهر در مجلس شوراي اسلامي گفت: با گذشت 27 سال از بمباران شيميايي سردشت، اما نمادي از اين واقعه در سردشت وجود ندارد در حالي كه از حلبچه كه پس از سردشت شيميايي شد در شهر نماد دارد بنابراين تلاش مي شود كه نمادي از شهداي بمباران شيميايي سردشت در اين شهر ايجاد شود.

انتهاي پيام/ آ

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید