داعش توسط آمریکا و رژیم صهیونیستی باهدف تغییر در جغرافیای منطقه ایجاد شد


 

عضو فراكسيون اهل سنت مجلس گروهك داعش را دست‌پرورده استكبار غرب برشمرد و تاكيد كرد: عملكرد داعش در نسل‌كشي نشان‌دهنده روحيات پشتيبانان آنها است.

 
 
 

رسول خضري نماينده مردم پيرانشهر و عضو فراكسيون اهل سنت مجلس شوراي اسلامي در گفت‌وگو با خبرنگار پارلماني خبرگزاري تسنيم با اشاره به تحركات اخير گروهك تروريستي داعش در خاك عراق اظهار داشت: گروهك داعش يك گروه تروريستي دست‌پرورده غرب است كه به هيچ كس رحم نمي‌كند و آمريكا و رژيم صهيونيستي اين گروهك را براي ايجاد تغيير و تحول در نقشه‌هاي جغرافيايي منطقه ايجاد كردند.

وي با بيان اينكه داعش به دنبال تحقق مقاصد شوم آمريكا و غرب است، تصريح كرد: پشت‌پرده تمام قضاياي منطقه آمريكا و متحدانش هستند و وقتي از سوريه سرخورده شدند، به عراق سرازير شدند و با تصاويري كه از خودشان منتشر كردند، نشان دادند دنبال نسل‌كشي بشري و جنايت عليه بشريت هستند و اهداف غيرانساني را دنبال مي‌كنند و با اين رفتارهايشان مقام شامخ انسانيت را از سطح حيوان هم پايين‌تر آورده‌اند.

اين نماينده اهل سنت مجلس با تاكيد براينكه گروهك داعش متعلق به شيعيان و اهل تسنن نيست و به دروغ اسم مسلمان بر خود گذاشته‌اند، افزود: مطمئنا اين گروهك اصلا نمي‌تواند به سمت كشور ما بيايد، چراكه برادران شيعه و اهل سنت ما در جنوب كشور سپر دفاعي محكمي مقابل اينها هستند و در شمال هم اقليم كردستان اجازه نفوذ اين تروريست‌ها به كشورمان را نمي‌دهند، اخيرا هم كه بارزاني نخست‌وزير اقليم كردستان با رئيس شوراي عالي امنيت ملي ديدار داشت،‌ قطعا در همين راستا بوده تا توافق و اجتماع استراتژيكي بوجود آيد و در مقابل حمله وحشيانه داعش نهايت مديريت صحيح و بجا را از خود نشان دهند.

وي با بيان اينكه ايران هيچ‌گاه داعيه‌دار جنگ نبوده و مخالف تروريسم بين‌المللي است، گفت: اقدامات گروهك داعش تروريسم بين‌المللي است و قطعا دست‌پرورده ايادي و استكبار غرب هستند. همچنين عملكرد داعش در نسل‌كشي و اقدامات وحشيانه‌شان نشان‌دهنده عملكرد و روحيات پشتيبانان آنهاست و اين اقدامات تروريستي بايد از سوي هر دين و قومي محكوم شود.

انتهاي پيام/


تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید