لزوم تشکیل معاونت مستقل جوانان ریاست جمهوری/ زیرساخت های افزایش جمعیت فراهم شود


 
عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه وزارت ورزش و جوانان دچار مشكلات فراواني است گفت: بايد معاونت مستقلي در رياست جمهوري تحت عنوان معاونت جوانان تشكيل شده و به حل مشكلات اين قشر بپردازد.
 
 
 

رسول خضري در گفتگو با خبرنگار پارلماني مهر اجراي سياست هاي جمعيتي را در گرو هماهنگي 15 وزارتخانه و سازمان خواند و گفت:  مجلس اخيراً طرحي را در راستاي افزايش جمعيت داد كه فقط در خصوص  امور جزئي بود در حالي كه بايد زيرساخت هاي مناسب را براي افزايش جمعيت فراهم كرد.

نماينده مردم شين آباد در مجلس شوراي اسلامي گفت: افزايش اميد به زندگي، اشتغال جوانان، تسهيلات ازدواج و مسكن از مهمترين زيرساخت هاي لازم براي افزايش جمعيت است. 

عضو كميسيون بهداشت مجلس تاكيد كرد: اگر تا سال 1410 با همين روند 1.3 درصدي رشد جمعيتي پيش برويم جزو كشورهاي پير خواهيم بود. بايد حداقل رشد سالانه جمعيت 1.7 درصد باشد.

وي با بيان اين كه قشر جوان مولد و قشر سالمند مصرف كننده است گفت: بايد ابتدا تسهيلاتي را براي ازدواج و جوانان پيش بيني كرد و پس از آن بحث فرزندآوري را مطرح كنيم.

خضري با اشاره به شكل گيري وزارت ورزش و جوانان گفت: اين وزارتخانه در ساماندهي امور ورزش و جوانان نيز دچار مشكلات فراواني است و نمي توان انتظار داشت همه مسايل جوانان را حل كند.

وي پيشنهاد داد كه معاونت مستقيم تحت عنوان معاونت جوانان رياست جمهوري تشكيل شود كه به ساماندهي مسايل و مشكلات جوانان بپردازد.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید