ارتباط پکیج با سلامت


 
دكتر رسول خضري دبير اول كميسيون بهداشت و درمان مجلس، استفاده از سيستم گرمايشي پكيج در ساختمان‌ها عواقب جبران ناپذيري براي سلامت برجاي مي‌گذارد و  وزارت بهداشت بايد در اين خصوص سياستگذاري كند و درصورت اثبات تمام مضرات استفاده از پكيج، اين كالا را جزو فهرست كالاهاي آسيب‌رسان به سلامت قرار دهد.
 
 
 

به گفته دكتر محمدرضا بلورساز رئيس انجمن بيماري‌هاي عفوني كودكان ايران پكيج احتمال بروز مسموميت در كودكان را افزايش مي‌دهد. هر نوع سيستم گرمايشي كه مواد آلاينده توليد كند مي‌تواند خطرات و مضراتي براي كودكان به‌خصوص كودكاني كه زمينه آسم و آلرژي دارند به همراه داشته باشد. همچنين به اعتقاد دكتر رسول خضري دبير اول كميسيون بهداشت و درمان مجلس، استفاده از سيستم گرمايشي پكيج در ساختمان‌ها عواقب جبران ناپذيري براي سلامت برجاي مي‌گذارد و وزارت بهداشت بايد در اين خصوص سياستگذاري كند و درصورت اثبات تمام مضرات استفاده از پكيج، اين كالا را جزو فهرست كالاهاي آسيب‌رسان به سلامت قرار دهد.

به گفته دكتر سيدمحمود اسحاق حسيني رئيس بخش داخلي بيمارستان اميراعلم استفاده از پكيج آثار مخربي روي سيستم گوارش ساكنان منزل دارد. هنگام استفاده از وسايل گاز‌سوز، نبايد همه درزها و روزنه‌هاي ورود هوا را بست. در همين زمينه فريدون گاييني دبير انجمن شركت‌هاي كنترل كيفيت ساختمان ايران در تشريح علل استفاده بي‌رويه و غيراصولي از پكيج‌هاي ساختماني گفت: متأسفانه غفلت دستگاه‌هاي مسئول در 3 زمينه موجب رشد بي‌رويه استفاده از اين سيستم گرمايشي در كشور شده است.

گاييني با تأكيد بر اينكه به‌طور قطع سيستم‌هاي گرمايشي مركزي در مقايسه با سيستم‌هاي تكي در نگاه كلي به صرفه‌تر است، گفت: از ديدگاه مردم استفاده و كاربرد پكيج‌ها به‌خاطر جلوگيري از برخي تنش‌هاي زندگي آپارتماني و امكان مديريت شخصي كم دردسر‌تر از موتورخانه‌هاي مركزي است اما مشكلاتي كه به لحاظ امنيت، سلامت، استانداردها و سيماي معماري در ارتباط با پكيج‌ها مطرح است، صحت دارد. گفتني است در سال‌هاي اخير مرگ‌هاي خاموش ناشي از استنشاق گاز دي اكسيد‌كربن در محيط‌هاي بسته، روند رو به رشدي داشته است.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید