استفاده از پکیج به عنوان سیستم گرمایشی پیوستِ سلامت ندارد/ وزارت بهداشت در خصوص استفاده از پکیج در ساختمان ها ورود پیدا کند


 

عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه استفاده از پكيج به عنوان سيستم گرمايشي پيوستِ سلامت ندارد، بيان كرد: وزارت بهداشت بايد در اين خصوص سياست گذاري كند و در صورت اثبات تمام مضرات استفاده از پكيج، اين كالا را جزو ليست كالاهاي آسيب رسان به سلامت قرار دهد.

 
 
 

به گزارش سرويس «سلامت» ايسنا، دكتر رسول خضري با اشاره به اينكه استفاده از سيستم گرمايشي پكيج در ساختمان ها عواقب جبران ناپذيري براي سلامت برجاي مي گذارد، گفت: طبق اسناد بالادستي و قانون برنامه پنجم توسعه، مباحثي از جمله «پكيج» كه به صورت كلان در كشور استفاده مي‌شود بايد پيوست سلامت و زيست محيطي داشته باشد و اين بدان معناست كه تمام جنبه‌هاي سلامت بايد براي اين تجهيزات قبل از ورود به جامعه مورد بررسي قرار گيرد و در صورت اثبات زيان آور بودن، بايد ممنوعيت استفاده از آن اعلام شود.

اين نماينده مجلس نهم با تاكيد براينكه اگر اين قانون رعايت نشود تهديد جاني هم در پي خواهد داشت، افزود: كشور ما در خصوص بسياري از موارد داراي قانون، آيين نامه و بخشنامه است اما متاسفانه 90 درصد مشكلات موجود به علت عدم اجراي اين قوانين است.

نماينده مردم سردشت و پيرانشهر در ادامه يادآور شد: قانون گذاري در سطح كلان بر عهده مجلس شوراي اسلامي است اما بخش نامه ها و آيين نامه ها توسط خود وزارتخانه‌ها تصويب و اجرايي مي شوند كه در خصوص استفاده از پكيج به عنوان سيستم گرمايشي در ساختمان‌ها نيز وزارت بهداشت بايد در چارچوب سياست‌هاي خود اين بخشنامه و آيين نامه را تصويب و اجرايي كند.

دبير اول كميسيون بهداشت و درمان مجلس با اشاره به نقش معاونان سلامت وزارت بهداشت در اين خصوص گفت: وزارت بهداشت بايد به اين مساله مهم ورود پيدا كند.

وي با اشاره به اينكه توجه به مباحث سلامت كشور نياز به احساس مسووليت تمام مسوولان كشور دارد، اظهار كرد: ماده 32 برنامه پنجم توسعه در فصل سلامت به خوبي به شوراي عالي سلامت و امنيت غذايي تاكيد داشته كه بايد در مباحث مربوط به سلامت، سياستگذاري كند.

خضري در ادامه تصريح كرد: ماده 37 بندج قانون برنامه پنجم توسعه نيز به صراحت اعلام كرده است كه وزارت بهداشت بايد

ليست تمام كالاها و خدمات آسيب رسان را اعلام كند كه در صورت اثبات تمام مضرات استفاده از پكيج اين كالا نيز بايد جزو اين ليست قرار گيرد.

اين عضو هيات رييسه مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه عدم توجه به ليست كالاهاي آسيب رسان مشمول جريمه مي شود، گفت: اگر سازمان و يا نهادي برخلاف سياست‌هاي تدوين شده عمل كند و به ليست كالاهاي آسيب رسان توجهي نداشته و تاكيد بر ترويج آن داشته باشد مشمول جريمه 1 تا 100 ميليون توماني مي شود كه اين جريمه براي متخلفاني است كه براي بار اول مرتكب جرم شده اند و در صورت تكرار مي تواند مسايل كيفري را نيز در پي داشته باشد.

وي در پايان خاطرنشان كرد: وزارت بهداشت بايد پس از اعلام ليست كالاهاي آسيب رسان، اين مساله را مورد پيگيري و بررسي قرار دهد و در صورت مشاهده متخلف آن را به مسوولان مربوطه اعلام كند.

انتهاي پيام

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید