بررسی طرح افزایش جمعیت در اداره قوانین مجلس/ بررسی چهار فصل طرح


 عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس درخصوص طرح جمعيت و تعالي خانواده گفت: اين طرح به منظور بررسي آن، به اداره قوانين مجلس ارسال شده است.
 
 
 

رسول خضري در گفت و گو با خبرنگار اجتماعي پانا، با اشاره به آخرين وضعيت بررسي طرح جمعيت و تعالي خانواده اظهار داشت: طرح سياست جمعيتي قبل از اينكه به اداره قوانين برود در كميسيون فرهنگي مورد بررسي قرار گرفت كه پس از بررسي بازهم به اين كميسيون ارجاع داده مي شود.

اين نماينده مجلس در ادامه افزود: تلاش ما بر اين است كه اين طرح پيش از شروع سال جديد در صحن علني مطرح شود اما بعيد مي دانم بررسي نهايي طرح افزايش جمعيت به سال 92 برسد.
عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس خاطرنشان كرد: طرح جمعيت و تعالي خانواده از اولويت هاي اصلي نمايندگان است. اين طرح، طرح جامعي است كه مورد بحث و بررسي قرار داده و اين طرح در چهار فصل اهداف، كاهش سن ازدواج، آسيب كاهش جمعيت و كاهش ميزان طلاق و حمايت از فرزندآوري جمع بندي شده است.
به گزارش پانا، خردادماه سال 92 پيش‌نويس طرح جمعيت و تعالي خانواده با هدف رسيدن به نرخ باروري 2.5 تا سال 1404 تقديم هيأت رئيسه مجلس شد.
اين در حالي است كه طبق اعلام كارشناسان، نرخ باروري، ميانگين تعداد فرزنداني است كه يك زن در طول زندگي‌ اش به دنيا مي‌ آورد. اين نرخ در سال 91، به ازاي هر زن ايراني 1.7 فرزند بوده و همچنان رو به كاهش مي‌ رود.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید