لزوم توجه بیشتر به تولید محصولات ارگانیک


 
رسول خضري مي‌افزايد: در تامين سلامت موادغذايي وزارت‌خانه‌هاي مختلف درگير هستند كه بر اين اساس بايد از مبدا كاشت گياه وزارت كشاورزي بر اندازه سم و كودها كه به گياهان داده مي‌شود نظارت داشته باشد و اندازه آن را به كشاورزان ابلاغ كند،

 
 
آلودگي محصولات كشاورزي  از جمله موضوعاتي است كه هر چند مدت يك بار بر سر زبان ها مي افتد و بعد از چندي به فراموشي سپرده مي شود. موضوعي كه تا كنون بارها و بارها تكرار شده اما هنوز ريشه‌كن نشده است . روز گذشته رسول ديناروند معاون وزير بهداشت به توليد كنندگان  محصولات كشاورزي هشدار داد كه اگر فكري به حال سلامت محصولاتشان و كم كردن سموم مصرفي نكنند وزارت بهداشت اسامي مناطق‌آلوده را رسانه اي مي كند. عكس العمل وزارت بهداشت در خصوص آلودگي محصولات كشاورزي اگر چه دير هنگام صورت گرفت اما مي تواند   اميدي براي مقابله با افرادي باشند كه به جنگ سلامتي شهروندان برخاسته اند. 
  سرطان با مصرف ميوه آلوده
مطالعات پزشكي نشان مي‌دهد كه در سال‌هاي اخير روند ابتلاي به سرطان در كشور ما رو به افزايش گذاشته  است اگرچه براي اين موضوع دلايل متعددي ذكر شده است اما يكي از عوامل آلودگي ميوه‌ها و سبزي‌ها به سموم مختلف است. اين در حالي است كه سرانه مصرف ميوه و سبزي در ايران دو برابر آمريكاست و مصرف اين ميوه‌هاي آلوده مي تواند عوارض جبران ناپذيري را به دنبال داشته باشد.  
رييس جامعه متخصصان داخلي ايران در گفت‌وگو با «حمايت» درباره عوارض مصرف مواد غذايي آلوده به سموم مي‌گويد: انواع بيماري‌هاي گوارشي، پاركينسون، نارسايي كليه، سرطان‌ها، كوتاهي قد و مشكلات غدد در انتظار كساني است كه مواد آلوده به سموم را مصرف مي‌كنند.
ايرج خسرونيا بيان مي‌كند: برخي سموم فقط با آب از ميوه و سبزي‌ها پاك نمي‌شوند بنابراين نيازمند استفاده از مايع‌هاي مختلف ضدعفوني است. 
 
عدم نظارت به ورود ميوه‌ها به بازار
با توجه به اينكه وجود سموم مختلف در موادغذايي مي‌تواند هزينه‌هاي زيادي را به كشور تحميل كند بر اين اساس بايد نظارت دقيق صورت گيرد تا ميوه‌ها و سبزي‌ها از سموم پاك باشند. اين در حالي است كه معاون وزير بهداشت اعلام مي‌كند كه تمام محصولات كشاورزي توليد داخل بدون كنترل سموم وارد بازار مي‌شوند البته اين شيوه نه فقط در ايران بلكه در تمام دنيا اجرايي مي‌شود. 
رسول ديناروند تاكيد مي‌كند كه بايد اقداماتي نظير آزمايش‌هاي ادواري انجام شود كه مردم در خصوص سلامت اقلام مصرفي  اطمينان خاطر داشته باشند. البته حداقل 90 درصد فرآورده‌هاي كشاورزي آلودگي سموم ندارد يا آلودگي آنها در حد مجاز است وكمتر از 10 درصد محصولات كشاورزي دچار مشكل هستند كه آلودگي برخي از آنها در حد قابل قبول و آلودگي برخي بيش از حد مجاز است.معاون وزير بهداشت تاكيد مي‌كند: اگر محصولات مناطقي از كشور آلوده به سموم باشد، اين تهديد را خواهيم كرد كه آن مناطق را اعلام مي‌كنيم. اطلاعات ما هنوز دقيق نيست. كافي است اطلاع‌رساني كنيم تا مردم ديگر آن محصولات را خريداري نكنند. ما در ابتدا تذكر مي‌دهيم اما اگر وضعيت را اصلاح نكنند، ميوه‌ها و سبزي‌هاي آلوده مناطق را به طور رسمي اعلام مي‌كنيم.
 
 وزارت بهداشت سياستگذار سلامت 
سلامت يكي از مهم‌ترين اركان در هر جامعه است كه در اين زمينه موادغذايي نقش مهمي مي‌توانند ايفا كنند به طوري كه عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس در گفت‌وگو با «حمايت» با بيان اينكه براي نظارت در سلامت غذا نهادهاي مختلف بايد درگير باشند، مي‌گويد: در ماده 32 قانون  برنامه پنجم توسعه آمده است كه سياستگذاري تامين سلامت موادغذايي به عهده وزارت بهداشت است.
رسول خضري مي‌افزايد: در تامين سلامت موادغذايي وزارت‌خانه‌هاي مختلف درگير هستند كه بر اين اساس بايد از مبدا كاشت گياه وزارت كشاورزي بر اندازه سم و كودها كه به گياهان داده مي‌شود نظارت داشته باشد و اندازه آن را به كشاورزان ابلاغ كند، زيرا گاهي كشاورز به فكر افزايش محصول است و ممكن است بيشتر از اندازه كود به گياه بزنند.
وي درباره نظارت بر محصول هنگام ذخيره در سيلوها نيز مي گويد:‌ در اين زمان بايد وزارت صنعت، معدن و تجارت بر نحوه ذخيره‌سازي نظارت كند، اما هنگامي كه به مرز عرضه رسيد بايد وزارت بهداشت ناظر باشد.
 
 تشكيل كميته تخصصي سلامت غذا
موضوع مواد غذايي سالم به اندازه‌اي اهميت دارد كه خضري به تشكيل كميته تخصصي سلامت غذا نيز اشاره مي‌كند و در اين باره توضيح مي‌دهد: وزير بهداشت پيشنهادهايي براي داشتن غذاي سالم نيز داشت كه تشكيل كميته تخصصي نيز در گروه آن قرار داشت كه وظيفه اين كميته تصميم‌گيري درباره اندازه سموم و كودها صورت مي‌گيرد.
 
 ميوه‌هاي بزرگتر، نيترات بيشتر
اين نماينده مجلس يكي از دلايل افزايش سرطان را در سال‌هاي اخير مصرف ميوه و سبزي‌هاي آلوده به كود و مواد سمي مي‌داند و در اين باره مي‌گويد: بايد توجه داشته باشيم كه ميوه‌هايي كه به صورت بوته‌اي كشت مي‌شود بيشتر سم به خود جذب مي‌كنند و بزرگتر رشد مي‌كنند بنابراين هر چقدر سيب‌زميني، پياز، خيار، هويج، كاهو و... بزرگتر باشد نيترات بيشتري به خود جذب مي‌كند و بيشتر رشد مي كند.
 
 توليد ميوه‌هاي ارگانيك در دستور كار
وي مي گويد: از آنجايي كه سلامت مواد غذايي در گرو توليد مناسب آنان است بنابراين مردم دنيا بر اين موضوع تمركز دارند كه استفاده از كودها و سموم درختان را به حداقل برسانند. خضري ادامه مي‌دهد: ميوه‌هاي درختي كمتر سموم را در خود نگاه مي‌دارند و سالم‌تر هستند؛ اما طبق برنامه وزارت جهاد كشاورزي ميزان كود و سموم ارگانيكي بايد بيشتر باشد و به سمتي پيش رويم كه محصولات ارگانيك داشته باشيم.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید