روند رو به رشد دستگاه دیپلماسی غیر قابل انکار است / تیم هسته ای ایران دوستی را جایگزین ایران هراسی کرد


 
عضو مجمع نمايندگان استان آذربايجان غربي عملكرد تيم مذاكره كننده هسته اي ايران در وين را خوب و قابل قبول توصيف كرد و ‌گفت: وزارت امور خارجه ،بويژه تيم هسته اي كشورمان ، با حركت توام با اعتدال و تدبير عمليات ايران هراسي را به كلي از بين برده و ايران دوستي را نهادينه كرده است.
 
 
 

رسول خضري روز يكشنبه در گفت وگو با خبرنگار امور مجلس شبكه ايران با بيان اينكه در مذاكرات وين به شكل قابل توجهي به درخواست هاي ايران توجه شده است،‌افزود:در اين دور از مذاكرات مسايل توافقي بيشتر از مسايل اختلافي است.

وي در خصوص ادامه گفت و گوهاي ايران و 1+5 ،گفت : در مرحله بعدي اين گفت و گوها كه 26 اسفندماه برگزار مي شود ،مسايل تخصصي و كارشناسي تر با جزييات بررسي مي شود.

نماينده پيرانشهر و سردشت در مجلس اضافه كرد: تيم مذاكره كننده ايراني به خوبي از منافع ملي و حقوق هسته اي ما دفاع كرد و اجازه خارج شدن غرب و آمريكا را از چهارچوب سند ژنو را نداد.

وي شكسته شدن تحريم ها در مبادله هاي ارزي، بانكي،‌دارويي و درماني را حاصل تلاش تيم مذاكره كننده و دكتر ظريف در مذاكرات هسته اي دانست و گفت : رونق اقتصادي در بخش هاي مختلف از جمله مباحث توليدي، حاصل فعاليت هاي مثبت و تاثير گذار تيم هسته اي است.

اين نماينده مجلس دستاوردها و روند رو به رشد و پيشرفت در عرصه ديپلماسي را غير قابل انكار خواند و با انتقاد از اظهار نظرهاي برخي افراد كه تلاش دارند به هر نحوء ممكن عملكرد تيم هسته اي را زير سووال ببرند، گفت: اين افراد بهتر است فرمايش هاي مقام معظم رهبري را كه عملكرد تيم هسته اي را تاييد و از آن حمايت كردند، فصل الخطاب خود قرار دهند.

وي با اشاره به اينكه تيم هسته اي هيچ اقدامي را بدون مشورت با رهبري انجام نمي دهد،‌خاطر نشان كرد: بنابراين مخالفان دولت بهتر است از تفسير به راي فرمايش هاي مقام معظم رهبري دست برداشته و با حمايت از تيم هسته اي، در عمل تبعيت و ولايتمداري خود را به اثبات برسانند.

خضري با بيان اينكه رهبري با اشراف كامل از محتوا و روند مذاكرات عملكرد تيم هسته اي را تاييد كرده اند، بيان داشت: شايد ما از برخي مباحث محرمانه اطلاعي نداشته باشيم،‌اما رهبري با اطلاع دقيق از تمامي جزييات تيم هسته اي را تاييد و حمايت كرده اند.

 وي حضو روساي مجالس كشورهاي اسلامي در تهران را حاصل رويكرد اعتدالي وموفقيت آميز وزارت خارجه دانست و گفت: دستگاه ديپلماسي در كنار شكست پروژه ايران هراسي ، جايگاه واقعي ايران را بيش از گذشته ثبيت كرد،‌به طوري كه امروز شاهديم دشمنان ما با صراحت اعتراف مي كنند ايران قدرت بزرگ منطقه خاورميانه است و بدون حضور ايران هيچ اقدامي به ثمر نمي رسد.//23

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید