هیچ یک از بیمه ها در کشور ما کارآمد نیستند و کارآیی ندارند / هم چنان بودجه به روش سنتی محاسبه می شود


 
عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس با تاكيد براينكه مديريت بيمه ها بايد به وزارت بهداشت واگذار شود گفت: در كشور ما بيمه ها 70 درصد منابع مالي وزارت بهداشت را در اختيار دارند اما متاسفانه با اين وجود هيچ يك از بيمه ها كارآمد نيستند و كارآيي ندارند.
 
 
 رسول خضري عضو كميسيون بهداشت و درمان مجلس شوراي اسلامي در گفت و گو با خبرنگار گروه سلامت خبرگزاري دانا(داناخبر)، با توجه به واگذاري بيمه هاي به وزارت بهداشت گفت: حوزه سلامت بسيار حساس است و تنها 30 درصد منابع مالي را در دست دارد و 70 درصد باقي مانده در اختيار او نيست و در دسترس بيمه هاي درماني قرار مي گيرد.

نماينده مردم سردشت و پيرانشهر افزود: هر وزارتخانه اي بايد در مقوله كاري كه انجام مي دهد پاسخگو باشد بنابراين بايد تمام منابع مالي را در اختيار داشته باشد.

وي با اشاره بر اشكالات وارده بر سازمان هاي بيمه گر عنوان كرد: از مهم ايراداتي كه بر بيمه ها وارد است مي توان به پايين بودن سرانه سلامت در كشور، پايين بودن كيفيت و كميت بيمه ها، تاخير 7 الي 9 ماه پرداخت خريد خدمت از وزارت بهداشت و غيره اشاره كرد.

نماينده مجلس نهم در ادامه با تاكيد براينكه هيچ يك از بيمه ها در كشور ما كارآمد نيستند و كارآيي ندارند گفت: بنابراين و با توجه به اينكه 70 درصد منابع حوزه سلامت دراختيار بيمه ها است هيچ وزيري كارنامه خود را به زير سوال نمي برد و تلاش مي كند تا تمام منابع را در اختيار داشته باشد و نسبت به آن پاسخگو باشد.

وي در بخش ديگري از سخنانش يادآور شد: بنده به شدت با واگذاري بيمه ها به وزارت بهداشت موافق هستم زيرا اين وزارتخانه هم بايد مانند ساير وزارتخانه ها هم ارايه كننده خدمت باشد و هم هزينه كننده.

خضري در پايان با اشاره برنامه بودجه در خصوص وزارت بهداشت گفت: اين وزارتخانه بايد تمام هزينه هاي خود را حساب كند و يكسري قوانين را در اين راه رعايت كند و در نهايت بهاي تمام شده حسابداري خود را به دست آورد و بر اساس آن برنامه بودجه را تدوين كند اما متاسفانه بهاي تمام شده حسابداري وزارت بهداشت از زمان انقلاب تاكنون محاسبه نشده و بودجه به روش سنتي و آنچه در حساب باقي مانده محاسبه مي شود.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید