خانواده ها مواظب قلیان های مخدر باشند


رسول خضری با بیان این مطلب اظهار داشت: فروشندگان قلیان و تنباکو برای فروش بیشتر محصولات خود از هر روش ممکن برای ایجاد جذابیت و افزایش اشتیاق در میان مصرف کنندگان بهره می برند.
 
 
به گزارش افکارنیوز، وی تصریح کرد: با توجه به بازار وسیع استفاده قلیان در کشورمان اصلا بعید نیست برخی افراد سودجو از مواد مخدر صنعتی نیز در تنباکوها استفاده کرده و این چنین پول بیشتری به جیب بزنند.

وی تاکید کرد: استفاده از هرگونه تنباکو و قلیان ضررهای فراوانی بر سلامت و بدن فرد مصرف کننده می گذارد این در حالی است که اگر مواد مخدر نیز به آن افزوده شود، میزان خطرات استفاده از قلیان هم چند برابر می شود.

وی توضیح داد: متاسفانه تاکنون گزارش قطعی از استفاده مواد مخدر در تنباکوهای قلیان به کمیسیون بهداشت مجلس نرسیده در حالی که اگر چنین موردی دریافت کنیم، حتم بدانید با جدیت با مساله برخورد می کنیم.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس عنوان کرد: باتوجه به اینکه بیشتر تنباکوهایی که در داخل کشور مصرف می شود، تولید سایر کشورهاست بنابراین ستاد مبارزه با مواد مخدر و گمرکات باید نظارت بیشتر و جامع تری برروی مبادی ورودی کشور داشته باشند تا این مواد خانمان برانداز، وارد کشور نشود.

خضری اظهار داشت: وزارت بهداشت و ستاد مبارزه با مواد مخدر و سایر ارگان های مسوول باید نظارت بیشتری بر روی عملکرد مراکز عر ضه کننده قلیان در کشور داشته باشند.

وی درباره نقش برخی از دشمنان در آلوده ساختن تنباوی قلیان به مواد مخدر با هدف آسیب رساندن به ایرانیان گفت: در اینکه دشمنان، نقشه های شوم برای ما دارند، اصلا شکی نیست بنابراین ضروری است تا مسوولان با هوشیاری و دقت نظر مانع اهداف آنها شوند.

این نماینده تاکید کرد: متاسفانه اکنون استعمال قلیان تنها مختص آقایان نیست بلکه برخی از خانم ها نیز از آن استفاده می کنند بنابراین وظیفه وزارت بهداشت، ستاد مبارزه با مواد مخدر،وزارت ارشاد، سازمان میراث فرهنگی، اصناف، رسانه ها و... است تا نسبت به مضرات آن اطلاع رسانی کرده و فرهنگ سازی کنند.

وی گفت: برای مقابله با این معضل باید سیاستهای تشویقی را جایگزین روش های تنبیهی کرد زیرا تجربه نشان داده روش های بازدارنده تاثیر چندانی در مقابله با این موارد ندارد.

گفتنی است در چند ماه گذشته، آزمایش شیشه برخی افراد مراجعه کننده به مراکز بهداشتی استان کرمان مثبت اعلام شد در صورتی که آنها هیچ گونه ماده مخدری را استعمال نکرده بودند.
به گزارش افکارنیوز، در آخرین روزهای سال گذشته دکترعلی بهرام نژاد،رییس گروه سلامت روان دانشگاه علوم پزشکی کرمان در دومین نشست آموزش تخصصی فرهنگ خانواده در کرمان اعلام کرد: در هفته جاری آزمایش شیشه برخی افراد مراجعه کننده به مراکز بهداشتی مثبت اعلام شد در صورتی که آنها هیچ گونه ماده مخدری را استعمال نکرده اند.

وی افزود: پس از انجام تحقیقات بر روی این افراد، مشخص شد که آنها با مصرف تنباکوهای میوه‌ای آلوده به شیشه به این ماده اعتیاد پیدا کرده اند.

این در حالی است که روزنامه «داگ بلاد » نروژ تاریخ 9 ژانویه 2015 برابر با 20 دی ماه 1393 در گزارشی نوشت که 8 ماه پیش در سفارت عربستان سعودی در اسلام آباد پاکستان جلسه ای برگزار شده است که در آن آلوده سازی تنباکو میوه ای و تریاک را با کراک و مواد شیمیایی دیگر برای ایرانیان فراهم آورند.

در این نشست گروهی از طالبان افغانستان و ملاهای تندرو ضد شیعه پاکستان و چند نفر از سرمایه گذاران وهابی حضور داشته اند و محور گفتگوی آنها چگونه تباه کردن نسل ایرانی بوده است.

روزنامه نروژی نوشت که این توطئه پس از این برنامه ریزی شده است که رهبر ایران حکم افزایش جمعیت ایرانیان را داده بود. این خبر نخست از سوی کارکنان پاکستانی تبار سفارت عربستان سعودی در اسلام آباد به بیرون درز کرده است و روزنامه دیلی اکسپرس در پاکستان آن را به چاپ رسانده است. نسخه آنلاین این خبر را روزنامه نروژی پس از اعتراض سفارت عربستان سعودی از اینترنت خارج کرد.

گزارشهایی از استان کرمان و دیگر استانهای ایران آمده است که بدن افرادی که قلیان و تریاک مصرف کرده اند دانه های مشکوکی زده است. رنگ تریاک در سال گذشته بسیار تیره و ظاهری مرطوب و خیس دارد و نئشگی بیشتری پیدا کرده است. مصرف کننده اشتهایش کاهش می یابد و در ضربان قلبش ناهنجاری بوجود می آورد و اسپرم مردها را ضعیف می کند و تخمدان های زنان را از کار می اندازد.
این روزنامه اضافه کرده است که اگر زوج مصرف کننده فرزندی نیز به دنیا بیاورند فرزندی کودن و عقب افتاده خواهد بود و تا پیش از نوجوانی در اثر اختلال در ارگانها جان خود را از دست می دهد.  

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید