خضری خبر داد: ورودکمیسیون بهداشت به غیرقانونی خواندن حق فنی داروخانه ها ازسوی دیوان عدالت اداری


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از ورود این کمیسیون نسبت به بررسی موضوع غیرقانونی خواندن حق فنی داروخانه‌ها ازسوی دیوان عدالت اداری خبر داد.
 
 

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت، درباره اظهارنظر رئیس دیوان عدالت اداری مبنی بر غیرقانونی بودن حق فنی داروخانه‌ها، افزود: حق فنی داروخانه‌ها موضوعی است که وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو آن را بخشنامه کرده تا از بیماران اخذ شود و بعد از آنکه دیوان عدالت اداری این حق فنی را غیرقانونی خواند وزارت بهداشت در کتاب ارزش نسبی خدمات به جایگزینی تعرفه خدمات دارویی اقدام کرد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: با توجه به اسناد بالادستی وزارت بهداشت، تاکنون در دریافت حق فنی داروخانه‌ها هیچ مغایرتی وجود نداشته اما با این وجود دیوان عدالت اداری آن را غیرقانونی خوانده است.

وی یادآور شد:‌ بدون‌شک سازمان غذا و دارو همواره دریافت حق فنی را برای داروسازان قائل بوده است و این اقدام نیز از گذشته صورت می‌گرفت، چراکه حق فنی برای راهنمایی بیمار و  نظارت بر نسخ از سوی داروساز از بیمار دریافت می‌شود که البته این حق فنی در زمانی که داروساز در داروخانه حضور داشته باشد اخذ می‌شود و در صورتی که داروساز در داروخانه نباشد این حق فنی حذف می‌شود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با تاکید بر ضرورت تعیین تکلیف وضعیت دریافت حق فنی داروخانه‌ها، تصریح کرد:‌ واقعیت آن است که کمیسیون بهداشت و درمان مجلس درصدد تشکیل جلسه‌ای است تا بتواند این موضوع را با حضور مسئولان مربوطه تعیین تکلیف کند.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، درحالی‌که وزارت بهداشت مدتی است با تغییر نام حق‌فنی به تعرفه خدمات دارویی تلاش کرده همچنان بابت تحویل دارو در داروخانه‌ها از مردم مبالغی دریافت کند، چندی پیش رئیس دیوان عدالت اداری کشور در واکنش به این موضوع، حق فنی را غیرقانونی و این اصلاحات وزارت بهداشت را دارای ایراد توصیف کرد./

پایان پیام

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید