خضری به ایسنا خبر داد: طرح الزام پزشکان به رعایت چارچوب نسخه نویسی داروهای رسمی در دست پیگیری


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس گفت: مجلس و وزارت بهداشت طرحی را پیگیری می‌کنند تا براساس آن پزشکان ملزم به رعایت چارچوب نسخه‌نویسی داروهای رسمی کشور باشند.
 
 

رسول خضری در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، با بیان این مطلب، اظهار کرد: یکی از مشکلاتی که در حوزه سلامت وجود دارد مربوط به داروهای ژنریک است، در واقع هر پزشکی برای خود یک نوع دارو تجویز می‌کند.

وی افزود: علاوه بر فشاری که به مردم و جامعه وارد می‌شود مشاهده می‌کنیم که بسیاری از این موارد ضرورت آنچنانی هم ندارد و می‌توان با داروهای مشابه و یا حتی با داروهایی که موجود است این قضیه را حل کرد.

نماینده مردم پیرانشهر در مجلس همچنین اظهار کرد: کشوری مثل آمریکا با جایگزین کردن داروهای ژنریک به جای داروهای برند میلیاردها دلار در طول سال در حوزه اقتصاد سلامت صرفه‌جویی می‌کند اما در کشور ما برعکس است و ما باید از مبدأ این قضیه را اصلاح کنیم.

این عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، تصریح کرد: بنابراین پزشکان با این طرح ملزم می‌شوند داروهایی که کاملاً رسمی و مورد قبول سازمان غذا و دارو به عنوان سازمان متولی دارویی کشور معرفی می‌کند را برای بیماران تجویز کند.

وی با بیان این‌که دارو کالایی لوکس و استراتژیک است، گفت: تمام دغدغه ما این است که پول اضافی از جیب مردم هزینه نشود که امیدواریم با این طرح بتوانیم مشکلات این حوزه را برطرف کنیم.

انتهای پیام

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید