استیضاح وزیر آموزش و پرورش قطعی شده است


نماینده سردشت و پیرانشهر اظهار کرد:70 امضا برای استیضاح وزیر آموزش و پرورش جمع شده است و ایشان باید در مجلس دوباره رای اعتماد بگیرند.
 
 

رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی به خبرنگار پارلمانی کردپرس گفت:طرح استیضاح وزیر آموزش و پرورش از هیات رئیسه اعلام وصول شده و پس از جمع بندی کمیسیون ها تعدادی از نمایندگان در خصوص استیضاح دلایل خود را در صحن بیان می کنند و وزیر محترم آموزش و پرورش نیز از عملکرد خود دفاع خواهند کرد.

عضو کمیسیون بهداشت درباره علل استیضاح توضیح داد:دلایل زیادی برای این استیضاح مورد نظر ما بوده است که از جمله محورهای آن می توان به بحث معیشت و رفاه معلمان،افزایش حقوق معلمان،فضاهای آموزشی نامناسب و تعداد کم کلاسهای درسی در مناطق محروم و مرزی،بودجه های آموزش و پرورش در لایحه بودجه،بحث نامرتبط بودن رشته تدریس معلمان با کلاس درس و مواردی دیگر اشاره کرد.

وی ادامه داد:بنده از اولین کسانی بودم که این طرح را امضا کردم و معتقدم،شان معلمان و فرهنگیان ما بسیار والاتر از شرایط امروزه شان است و بر ما واجب است که در جهت رفاه حال آنان از هیچ اقدامی فروگذار نباشیم.

ایشان همچنان در خصوص رای اعتماد دوباره به وزیر آموزش و پرورش تاکید کردند:رای اعتماد یا عدم اعتماد منوط به اقناع شدن وکلای مردم در مجلس است.وزیر محترم آموزش و پرورش اگر بتوانند براساس شواهد و مدارک مجلس را راضی کند که عملکردش مناسب بوده قطعا دوباره رای اعتماد خواهد گرفت،اما اگر نتواند در خصوص اعتراضات معلمین و جمیع مسائل راهکاری ارائه دهند،قطعا استیضاح و برکنار خواهد شد 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید