دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: مقابله با مشکلات زیست محیطی با استفاده از توان و ظرفیت سازمان های مردم نهاد


دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی خشک شدن برخی از تالاب های کشور و کم آب شدن دریاچه ارومیه را فاجعه زیست محیطی دانست و از متولیان امر خواست با کمک سازمان های مردم نهاد اقدام جدی برای رفع این مشکل به عمل آورند.

 
 
دکتر رسول خضری روز دوشنبه در نخستین نشست هم اندیشی تاثیرات اجتماعی بحران های زیست محیطی ( ریزگردها) با رویکرد دولت و ملت، همدلی و هم زبانی اظهار کرد: زیست بوم های کشور را با بی تدبیری و بی برنامگی داریم از بین می بریم که باید جلوی این کار گرفته شود.

وی به منشا ریزگردها اشاره کرد و افزود: هرچند مسوولان منشا اصلی ریزگردها را بیابان های کشورهای همسایه می دانند اما در داخل کشور نیز شاهد بیانان هستیم از جمله بیانان 750 هزار هکتاری خوزستان هستیم که باید اقدام جدی برای رفع این معضل در داخل کشور در اولویت قرار گیرد.

خضری رفع معضلات زیست محیطی را از مهمترین اولویت های مردم دانست و گفت: از توان و ظرفیت سازمان های مردم نهاد باید بیشتر استفاده شود تا شاهد برطرف شدن معضلات زیست محیطی باشیم.

وی به تعداد سازمان های مردم نهاد در کشور اشاره کرد و گفت: در سال های 1386 تا 1393 تعداد سازمان های مردم نهاد در کشور از 17 هزار مورد به 13 هزار مورد کاهش یافته است.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی بر لزوم اخذ مالیات سبز تاکید کرد و گفت: جلوگیری از آلودگی هوا، ترویج فرهنگ استفاده از سوخت پاک و مقابله با چالش های زیست محیطی از مهمترین موضاعاتی است که مالیات سبز می تواند صرف شود.

وی به انعقاد پروتکل جهانی در خصوص کاهش میزان گازهای گلخانه ای اشاره کرد و گفت: برای کاهش گازهای گلخانه ای باید به سمت استفاده از انرژی های نو و پاک حرکت کنیم . 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید