با پیگیری نماینده سردشت و پیرانشهر:دستور ویژه وزیر در خصوص دانش آموزان شین آبادی


وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به مدیران عامل سازمان بیمه سلامت و صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان ، روستائیان و عشایر اعلام کرد در خصوص برقرای مستمری و صدور دفترچه درمان برای دانش آموزان شین آباد اقدامات لازم را به عمل آورند .
 
 
به گزارش دفتر رسانه ای دکتر رسول خضری، به نقل از آژانس خبری تحلیلی زریان،

در دستور العمل ربیعی آمده است :اتفاق دردآور آتش‌سوزی در مدرسه ابتدایی روستای شین‌آباد شهرستان پیرانشهر در 15 آذرماه 1391 که باعث سوختگی جمعی از دانش‌آموزان این مدرسه ابتدایی شد حادثه تلخی بود که خاطر همه شهروندان ایرانی را سخت آزرد. اگرچه شجاعت و روحیه پرامید کودکان حادثه‌دیده ایشان را بر آن داشته تا با تلاش و کوشش و همراهی خانواده خود، رؤیاهای کودکی‌شان را تحقق بخشند و امیدوار و موفق زندگی کنند، اما این چیزی از مسئولیت دولت در قبال این عزیزان نمی‌کاهد. لذا بنا بر دستور ویژه رئیس جمهور ، وزارت تعاون ،کار ور فاه اجتماعی بر حسب وظیفه الهی، انسانی و مأموریت سازمانی، حمایت از این فرزندان ایران اسلامی را در دستور کار قرار می‌دهد. بر این اساس سازمان‌های تابعه زیر موظف‌اند در چارچوب امکانات و اختیارات، اقدامات زیر را در اسرع وقت به انجام رسانند:

1. صندوق بیمه اجتماعی کشاورزان، روستائیان و عشایر مکلف است با توجه به موافقت هیأت امنا نسبت به برقراری مستمری برای دانش‌آموزان به مبلغ ماهانه 6 میلیون ریال از تاریخ 1/1/94 اقدام نماید.

2. سازمان بیمه سلامت موظف است نسبت به برقراری پوشش بیمه پایه درمان دانش‌آموزان و تمهید شرایط لازم برای پوشش و ارئه خدمات درمان تحت پوشش بیمه اقدام مقتضی انجام دهد.

مقتضی است ضمن انجام موارد مذکور، نتیجه اقدامات و فرایند درمان و بهبود کودکان مدرسه شین‌آباد به اینجانب گزارش شود

لازم به ذکر است که پیش تر در تاریخ 18 خرداد 1394، دکتر رسول خضری نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی  در مصاحبه با رسانه ها اعلام کرده بود که بر اساس پیگیری های انجام گرفته قرار است ماهانه حدود 500 تا 600 هزارتومان مستمری به دانش آموزان حادثه دیده شین‌آباد به عنوان حقوق مادام‌العمر پرداخت شود.

به گفته رسول خضری، مجلس شورای اسلامی در حین بررسی بودجه 94 ردیفی 8 میلیارد تومانی را برای مستمری دانش‌آموزان شین‌آبادی به تصویب رساند که سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی این موضوع را به وزارت رفاه ابلاغ کرده است.

وی افزود: با توجه به این‌که تعداد دانش‌آموزان شین‌آبادی حادثه دیده 27 نفر است طبق محاسبات مبلغی بالغ بر 500 تا 600 هزار تومان حقوق و مستمری ماهیانه برای هر کدام از این دختران اختصاص داده می‌شود تا شاید این مبلغ بتواند کمک هزینه‌ای برای آنها باشد.

نماینده مردم پیرانشهر یادآور شد: بعد از حادثه ‌آتش‌سوزی در شین‌آباد ما از دولت دهم خواستار اختصاص مستمری ماهیانه برای این دانش‌آموزان بودیم که مورد موافقت قرار نگرفت و در نهایت دولت یازدهم با این درخواست موافقت کرد.

وی با بیان اینکه این مستمری به صورت مادام العمر پرداخت می شود گفت که قرار است این ردیف در بودجه‌ی سالیانه لحاظ شود و طبیعتا رقم آن بر اساس تورم تغییر می‌کند.

خضری در ادامه با بیان اینکه این مستمری بعد از طی مراحل ادارای از اوایل تیرماه در اختیار این دانش‌آموزان قرار می‌گیرد، افزود: بعد از انجام محاسبات معوقات از اول فروردین به این افراد اختصاص می‌یابد.

وی در پایان گفت که قرار است اولین پرداختی به این دانش‌آموزان در مراسمی با حضور وزیر کار،‌مسوولان صندوق تامین اجتماعی و بیمه عشایر و مسوولان استانی انجام شود.


 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید