رئیس انجمن پاتولوژیست های ژاپن مطرح کرد: تفاوت پزشکی مصدومین شیمیایی ایرانی با ژاپنی ها و سایر کشورها


مصدومین ایرانی چون بر اثر بمباران شیمیایی در یک زمان بسیار کوتاه چند دقیقه ای دز بسیار سنگینی از مواد شیمیایی را دریافت کرده اند این مواد وارد ریه های این افراد شده است و وقتی لام پاتولوژی این مصدومین را ملاحظه می کنیم تفاوت بسیار زیادی را در این افراد مشاهده می کنیم.

 
 
 

پروفسور کوکی اینایی، رئیس انجمن پاتولوژیست های ژاپن، در گفت و گو با خبرنگار موج با بیان این که پس از سفر دکتر شیزوکوسویا به ایران و شهر سردشت از وجود جانبازان شیمیایی در ایران با خبر شدم، اظهار کرد: به دلیل فعالیت در خصوص مصدومین شیمیایی جزیره آکونو جیما باورم نمی شد که چنین اتفاقی در ایران نیز صورت گرفته باشد، اما؛ وقتی به ایران سفر کردم با این حقایق رو به رو شدم.
پروفسور اینایی کوکی در پاسخ به سوال دیگر موج درخصوص این که به لحاظ پاتولوژیستی و بالینی بین مصدومین شیمیایی ایرانی با ژاپنی و یا سایر کشورها تفاوتی مشاهده شد یا نه؟ بیان کرد: اختلاف بسیار زیادی در تحقیقات وجود داشت. مصدومین شیمیایی ژاپنی بیشتر کارکنان یک کارخانه ساخت بمب های شیمیایی هستند که در جزیره ای به نام آکونو جیما زندگی می کنند. این افراد با وجود استفاده از لباس ها و ماسک های مخصوص بعد از مدتی دچار مصدومیت شیمیایی شده اند.
وی در ادامه افزود: اما؛ مصدومین ایرانی چون بر اثر بمباران شیمیایی در یک زمان بسیار کوتاه چند دقیقه ای دز بسیار سنگینی از مواد شیمیایی را دریافت کرده اند این مواد وارد ریه های این افراد شده است و وقتی لام پاتولوژی این مصدومین را ملاحظه می کنیم تفاوت بسیار زیادی را در این افراد مشاهده می کنیم.
پروفسور اینایی کوکی در مورد استفاده از مواد شیمیایی برخی از کشورها در زمان جنگ تحمیلی به ایران اظهار کرد: کار خیلی بدی است و از نظر پزشکی باید این را بدانیم که در مورد بمباران های شیمیایی و استفاده از این سلاح ها، تنها افرادی که همان لحظه و یا روزهای اول کشته می شوند، خسارت به بار نمی آید، بلکه سال های سال این تلفات وجود دارد و ایجاد سرطان های مختلف را که شاهد آن هستیم مطمنا کار انسانی نیست و هیچ کس آن را تایید نمی کند و این تحقیقات را هم در کتاب هایمان آورده ایم.

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید