خضری: کمیسیون بهداشت به دنبال تجمیع بیمه است


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با اعلام این خبر که هزینه و درآمد سازمان تامین اجتماعی از سال 87 برابر شده، از بدهی 90 هزار میلیارد تومانی دولت به آن خبر داد.
 
 
رسول خضری در گفت وگو با خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار روز یکشنبه (24 خرداد) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بازدید اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از سازمان تامین اجتماعی تنها دستور کار امروز کمیسیون به شمار می‌رفت.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: در این نشست نقدینگی سازمان، بررسی وضعیت بیمه کارگران ساختمانی و مطالبات سازمان تامین اجتماعی از دولت که بیش از 90 هزار میلیارد تومان است مورد رسیدگی قرار گرفت همچنین در این جلسه عنوان شد که هزینه و درآمد سازمان از سال 87 برابر شده و این بدان معنا است که امروزه هزینه‌های سازمان بیش از درآمد آن است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: سازمان تامین اجتماعی قرار بود هر سه سال یکبار محاسبات بیمه ای خود را بازنگری کند اما متاسفانه از سال 54 به بعد حتی یکبار نیز این اقدام انجام نشده است که متاسفانه آفت زیان‌باری برای آن به شمار می‌رود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت:‌ کمیسیون به دنبال تجمیع بیمه و اجرای قانون برنامه پنجم توسعه است اما این سازمان معتقد است هنوز سازوکار مناسبی برای این تجمیع صورت نگرفته است که نمایندگان خواستار پیگیری این وضعیت شدند./

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید