افزایش اختیارات استانداران شمشیر دو لبه است


دکتر رسول خضری : با توجه به اینکه آذربایجان‌غربی با چهار کشور ترکیه، عراق، جمهوری آذربایجان و نخجوان مرز مشترک دارد، افزایش اختیارات استاندار در این استان، بسیار حائز اهمیت است.
 
 
 نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: افزایش اختیارات استانداران سبب رونق و توسعه مبادلات مرزی می‌شود.
دکتر رسول خضری در گفت‌وگو با تسنیم با ابراز رضایت و خرسندی از افزایش اختیارات استانداران به ویژه استانداران مناطق مرزی اظهار داشت: با توجه به اینکه آذربایجان‌غربی با چهار کشور ترکیه، عراق، جمهوری آذربایجان و نخجوان مرز مشترک دارد، افزایش اختیارات استاندار در این استان، بسیار حائز اهمیت است.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی گفت: بی‌تردید اگر اختیارات استانداران مناطق مرزی افزایش یابد، سبب رونق و توسعه مبادلات مرزی و نیز رونق تولید، اقتصاد و معیشت مرزنشینان می‌شود.

وی بیان کرد: برای مثال هم اکنون بازارچه‌های موجود در استان کردستان و شهر بانه، سبب اشتغال‌زایی برای عده بسیاری شده، بنابراین باید شهرستان‌های مرزی سردشت و پیرانشهر نیز از این رونق اقتصادی بهره‌مند شوند.

خضری تصریح کرد: در این باره باید از قدرت استانداران در توسعه معابر برای مبادلات مرزی نیز استفاده کرد تا قشر محروم جامعه بتوانند از معابر به نفع اشتغال و توسعه اقتصادی خویش بهره ببرند بنابراین اگر افزایش اختیارات استانداران در راستای رفاه و اشتغال‌زایی باشد سبب تقویت کل استان می‌شود.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی افزود: در حالت کلی افزایش اختیارات استانداران همانند شمشیر دو لبه است چون در برخی مناطق مرزی تخلفاتی صورت می‌گیرد که ضرر و زیان آن کل استان را تحت تاثیر قرار می دهد بنابراین استانداران باید فرمانداران را از کارهای خلاف قانون منع کنند.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید