تشریح لایحه بودجه 97 از زبان نماینده سردشت و پیرانشهر؛

تشریح لایحه بودجه 97 از زبان نماینده سردشت و پیرانشهر؛ 34 میلیارد تومان سهم سردشت و پیرانشهر از بودجه 3 درصدی مناطق محروم


سرویس ایران-رسول خضری ضمن بیان این مطلب که بودجه امسال در همه حوزه ها کم و کاست دارد از رقم تقریبی 34 میلیارد تومان بودجه توازنی برای شهرستان های سردشت و پیرانشهر که جزء مناطق کمتر توسعه یافته محسوب می شوند، خبر داد.

رسول خضری
نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در مصاحبه با خبرنگار پارلمانی کردپرس با اشاره به وضعیت لایحه بودجه سال 97 کل کشور،گفت: اعتبارات بودجه سال آینده برای کل کشور مناسب نیست و رشد منابع عمومی 10 درصد است و همچنین در مجموع بودجه های عمرانی رقم مناسبی نداشته و افت کرده اند.
وی ادامه داد: در کمیسیون تلفیق لایحه بودجه سال 97 را چکش کاری می کنیم و در نهایت خروجی آن مهم است که امیدواریم به صلاح کشور باشد.
وی افزود:تمام تلاش ما این است در بودجه سال 97 با توجه به آن که میزانش کم است اما مناطق محروم و مناطق مرزی سهم بیشتری نصیبشان شود.
خضری با اشاره به برخی پروژه های عمرانی و تولیدی سردشت و پیرانشهر در لایحه بودجه سال 97،توضیح داد:درحوزه سردشت و پیرانشهر 6 پروژه در لایحه بودجه 97 دیده شده که عبارتند از:
-جاده پیرانشهر- نقده به تمرچین که مناقصه آن برگزار می گردد و تا بک ماه دیگر پیمانکار آن مشخص می شود که این مربوط به سال 96 است و در بودجه سال 97 هم برای آن اعتباراتی در نظر گرفته شده است.
-پروژه بیمارستان جدید سردشت
-پروژه جاده پیرانشهر-سردشت و جاده سردشت مهاباد و سردشت بانه
-پروژه آبیاری کشاورزی که از صندوق توسعه ملی و اعتبارات ملی و استانی اعتبارات آن در نظر گرفته شده که قرار است 9700 هکتار از زمین های سردشت را تحت پوشش آبیاری نوین قرار دهد.
-پروژه تکمیل و تحویل تصویه خانه خانه آب سردشت
-تکمیل پروژه آبیاری نوین و همچنین تصویه خانه آب پیرانشهر و همچنین پروژه های آب و فاضلاب هر دو شهرستان سردشت و پیرانشهر اعتباراتی در لایحه بودجه سال 97 آمده است.
نماینده سردشت و پیرانشهر با اشاره به سهم این شهرستان ها از بودجه سه درصدی مناطق محروم و کمتر توسعه یافته،گفت:اعتبارات بودجه توازن که سهم مناطق محروم و کمتر توسعه یافته است نیز برای سردشت و پیرانشهر در لایحه سال 97 دیده شده است که برای سردشت 17 میلیارد تومان و همان مبلغ هم برای پیرانشهر دیده شده است

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید