نماینده پیرانشهر و سردشت:
نیروهای مرزبانی در برخورد با کولبران خویشتن دار باشند

سرویس آذربایجان غربی_ نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس شوری اسلامی در پی کشته شدن 2 کولبر در مناطق مرزی سردشت گفت: از مأموران مرزبانی حوزه انتخابیه انتظار داریم که در برخورد با کولبران خویشتن داری کنند.


سرویس آذربایجان غربی_ نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس شوری اسلامی در پی کشته شدن 2 کولبر در مناطق مرزی سردشت گفت: از مأموران مرزبانی حوزه انتخابیه انتظار داریم که در برخورد با کولبران خویشتن داری کنند.

 

رسول خضری 
دکتر رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در واکنش به کشته شدن دو کولبر در روزهای اخیر در مرزهای سردشت به خبرنگار کردپرس گفت: از نیروهای مرزبانی و هنگ مرزی شهرستان های پیرانشهر و سردشت انتظار داریم که در برخورد با کولبران واقعا خویشتن دار باشند و از شلیک به انها جداً خودداری کنند.
 وی ادامه داد: متأسفانه در بسیاری از موارد شلیک مستقیم گلوله به طرف این قشر زحمت کش و محروم باعث جان باختن افراد بی گناهی شده و در پی آن خانواده ای نیز برای همیشه از نعمت سرپرست محروم می شوند که با هیچ چیزی قابل جبران نخواهد بود.
نماینده پیرانشهر و سردشت اضافه کرد: موضوع شلیک توسط مأموران مرزبانی به کولبران و جان باختن آنها بارها به مسئولان رده باللی کشوری بویژه شخص وزیر کشور منتقل شده است اما متأسفانه هنوز آنطور که شایسته است این موضوع بطور جدی پیگیری نشده است که واقعا جای تأسف دارد.
خضری تصریح کرد: هیچ فردی در ایرن اسلامی موافق حمل بار قاچاق نیست و بدون شک با پدیده قاچاق در هر نقطه ای از کشور باید بطوری جدی برخورد شود، ولی کولبری که برای تأمین معیشت خود اقدام به حمل بار مجاز می کند نباید توسط هموطن خود مورد شلیک گلوله قرار گیرد و جان خود را از دست دهد.
این عضو کمیسیون اجتماعی در خاتمه سخنان خود ضمن تأکید مجدد نسبت به خویشتنداری بیشتر نیروهای مرزبانی کشور در برخورد با کولبران خاطر نشان شد، وضعیت فعلی منطقه با توجه به مسدود ماندن مرز تمرچین باعث افزایش بیکاری شده است که باید هر چه سریعتر برای این قشر محروم و مظلوم و بیکار منطقه چاره ای درست اندیشیده شود.   
شایان ذکر است که دو جوان سردشتی روز يكشنبه (٢٦اذرماه) هنگام عبور از مرز در منطقه مرزی سردشت مورد شلیک گلوله قرار گرفته و جان خود را از دست دادند.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید