مشکلات ناشی از انسداد مرز تمرچین برطرف می شود

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس گفت: مشکلات ناشی از انسداد مرز تمرچین باید هر چه سریع‌تر برطرف شود.


نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس گفت: مشکلات ناشی از انسداد مرز تمرچین باید هر چه سریع‌تر برطرف شود.
به گزارش خبرگزاری فارس از ارومیه به نقل از سایت اطلاع‌رسانی این نماینده مجلس، رسول خضری اظهار کرد: انسداد مرز تمرچین بیش از دو ماه گذشته مشکلات زیادی در تامین معیشت و امرار معاش 30 هزار نفر از مردم پیرانشهر نزدیک به 8 هزار کولبر و حدود 25 هزار کسبه، اصناف و بازاریان به وجود آورده است.

وی با بیان اینکه تمام درآمد و معیشت این قشر به مبادلات مرزی بازارچه تمرچین گره خورده است، برای مشکلات به وجود آمده ناشی از انسداد مرز تمرچین برای مردم پیرانشهر مکاتباتی با دکتر لاریجانی و رئیس کمیسیون امنیت ملی صورت گرفت، افزود: البته این موضوع به دبیر شورای عالی امنیت ملی انتقال یافت.

خضری تصریح کرد: در مکاتبه با وزیر کشور درخواست و تقاضا کردیم در بازگشایی مرز تمرچین تسریع دهد و اگر قرار نیست مرز بازگشایی شود اعتباراتی به میزان کافی برای 30 هزار نفر از مردم بحران‌زده و محروم منطقه که اغلب آنها از اقشار آسیب‌پذیر و کولبر هستند در نظر گرفته شود تا بتوانند به زندگی روزمره خود ادامه دهند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس افزود: طبق اصول 3، 29 و 30 دولت مکلف است تدابیر لازم را برای تامین معیشت و کسبه مردم اتخاذ کند و ما این درخواست را از دولت داریم در این ارتباط کولبری که هیچ کار و کاسبی نداشته باشد و تنها منبع درآمدش از طریق مرز تمرچین بوده چطور می‌تواند هزینه تحصیل فرزندان و زندگی خانواده خود را تامین کند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس با یادآوری اینکه جلسه شورای امنیت کشور با حضور رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس و وزیر کشور برگزار خواهد شد، گفت: در این نشست در مورد وضعیت بازگشایی مرز تصمیم گیری می‌شود

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید