نماینده پیرانشهر و سردشت:
شورای عالی امنیت ملی نظر نهایی درباره انسداد مرز تمرچین پیرانشهر را اعلام کند

سرویس آذربایجان غربی_ نماینده سردشت و پیرانشهر گفت: از مسئولان شورای امنیت ملی کشور درخواست داریم که در خصوص ادامه وضعیت مرز تمرچین پیرانشهر اعلام نظر نمایند.


سرویس آذربایجان غربی_ نماینده سردشت و پیرانشهر گفت: از مسئولان شورای امنیت ملی کشور درخواست داریم که در خصوص ادامه وضعیت مرز تمرچین پیرانشهر اعلام نظر نمایند.

رسول خضری 
دکتر رسول خضری، در گفتگوی اختصاصی خود با خبرنگار کردپرس گفت: بدون شک ادامه مسدود ماندن مرز تمرچین تبعات سنگینی را برای شاغلین در آن ایجاد کرده است و حتی باعث تغییر سرنوشت بسیاری از افراد شده است.
وی ادامه داد: از همان روزهای اول مسدود شدن مرز تمرچین با مسئولان مربوطه رایزنی های لازم صورت گرفت و تا امروز هم بشدت ادامه دارد اما متاسفانه بعضی از مسئولانی که باید پاسخ گو باشند هنوز در این خصوص اعلام نظر نکرده اند.
خضری اظهار داشت: در نشست های متعددی که در این خصوص با مسئولان عالی رتبه کشوری داشته ایم موفق شده ایم تا حدود نظر مثبت آنها را جلب نمائیم اما متاسفانه تا کنون تنها شورای عالی امنیت ملی کشور در این خصوص اعلام نظر نکرده است.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس تصریح کرد: شخص رئیس جمهور، رئیس مجلس شورای اسلامی و بسیاری از نهادها و ارگان های مربوطه در این خصوص با دید مثبت به موضوع بازگشایی مرز تمرچین پیرانشهر نگریسته اند لذا از مسئولان شورای عالی امنیت ملی هم خواستاریم که با دید مثبت به این موضوع بها بدهند و به وزارت کشور اعلام کنند که در اسرع وقت نسبت به بازگشایی مرز پیرانشهر اقدام کنند.
این نماینده مجلس عنوان کرد: افزایش مشکلات معیشتی ناشی از مسدود ماندن مرز مشکلاتی برای حدود 30 هزار نفر را به دنبال داشته است که ادامه این روند می تواند در افزایش ناامنی و تمایل افراد بیکار به واردات کالا بصورت قاچاق تاثیر بسزایی داشته باشد.
خضری ادامه داد: در صورتی که این وضعیت ادامه داشته باشد و حتی الاامکان در هفته جاری نبست به بازگشایی مرز اقدام نشود راهی جز طرح سوال از وزیر کشور نداریم و شخص وزیر کشور در این خصوص باید پاسخگو باشد چرا که قشر بزرگی از شهروندان پیرانشهری تنها درآمدشان از راه کولبری و فعالیت روزانه در مرز تمرچین پیرانشهر می باشد.
شاین ذکر است که مرز تمرچین پیرانشهر پس از مشکلات اقلیم کرستان عراق و بنا به درخواست دولت مرکزی عراق مسدود و حدود دو ماه است که هنوز بازگشایی نشده است و ادامه این وضعیت باعث ایجاد مشکلات بسیار زیادی برای شهروندان پیرانشهری شده است.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید