خضری:
سلامت ۹۰ درصد جامعه قربانی لغو بیمه سلامت رایگان در مراکز خصوصی/وزارت بهداشت نسبت به احرای مصوبه تجدید نظر کند

سرویس اجتماعی عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: پرداخت هزینه از سوی دارندگان بیمه سلامت در مراکز خصوصی امکان پذیر نیست.

سرویس اجتماعی
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: پرداخت هزینه از سوی دارندگان بیمه سلامت در مراکز خصوصی امکان پذیر نیست.
حضور رسول خضری در غرفه خبرگزاری خانه ملت
رسول خضری درگفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با اظهارات سخنگوی وزارت بهداشت مبنی بر اینکه از این پس دارندگان بیمه سلامت تنها در بخش دولتی رایگان پذیرفته می شوند و در مراکز خصوصی باید هزینه بپردازند، گفت: رویه قانونی این ابلاغیه درست است اما در حال حاضر زمان مناسبی برای عملیاتی کردن و تحقق آن نیست.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: واقعیت این است که اگر این ابلاغیه در ابتدا در خصوص افراد تحت پوشش بیمه همگانی که تعداد آنها به 10 میلیون و 400 هزار نفر می رسد اجرایی می شد مشکلی وجود نداشت اما در حال حاضر عملیاتی کردن آن امکان پذیر نیست زیرا از سال 93 این رویه ادامه داشته و به یک باره بیمه شدگان نمی توانند در مراکز خصوصی هزینه بپردازند.

خضری با بیان اینکه بیش از 90 درصد مردم از این مصوبه آسیب و زیان می بینند، افزود: بیمه شدگان اغلب از قشر آسیب پذیر و محروم جامعه هستند بنابراین زیان زیادی از این ابلاغ خواهند دید.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، یادآور شد: این مصوبه در واقع همانند عرفان نابهنگام سهراب سپهری است از این رو به صورت جدی نیاز است برای پیشگیری از آسیب های ناشی از  عملیاتی کردن آن در اجرای آن در شرایط فعلی تجدیدنظر شود

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید