کلنگ زنی پروژه گازرسانی به ۱۴ روستای محور فقه خدريان سردشت

در ششمین روز از هفته دولت با حضور معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی، فرماندار سردشت، امام جمعه، معاون امور مهندسی و اجرایی شرکت گاز استان اذربایجان غربی و جمعی دیگر از مسئولین شهرستان پروژه گازرسانی به ۱۴ روستای محور فقه خدریان  کلنگ زنی شد.  

کلنگ زنی پروژه گازرسانی به ۱۴ روستای محور فقه خدريان سردشت

 
در ششمین روز از هفته دولت با حضور معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی، فرماندار سردشت، امام جمعه، معاون امور مهندسی و اجرایی شرکت گاز استان اذربایجان غربی و جمعی دیگر از مسئولین شهرستان پروژه گازرسانی به ۱۴ روستای محور فقه خدریان  کلنگ زنی شد.  
 
به گزارش سردشت پرِس، معاون هماهنگی اموراقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی در آیین کلنگ زنی این پروژه گفت: مردم با اعتماد به دولت یازدهم حماسه ای دیگر خلق کردند و یک بار دیگر توفیق خدمت برای دکتر روحانی حاصل شد و مسئولیت قوه مجریه را به عهده گرفت.
 
نادر صفرزاده تصریح کرد: نمایندگان مجلس هم با رای اعتماد به وزرا معرفی شده مسیر را همواره و دولت از هفته پیش کار خود را رسماً  آغاز کرد. 

وی با اشاره به رهنمودهای رهبر معظم به دولت دوازدهم گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با هیئت دولت توصیه های را بیان و وظایفی را تکلیف کردند تا سرلوحه امورات دولت قرار گیرد.
 
صفرزاده ادامه داد: انشالله بتوانیم در پرتو رهنمودهای مقام معظم رهبری و در سایه تدابیر و برنامه های ریاست محترم جهموری مسیر توسعه، تولید و اشتغال را در پیش گرفته و خدمات ارزنده ای را برای توسعه کشور به سرانجام برسانیم.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی با اشاره به غیر استاندارد بودن محورهای مواصلاتی شهرستان سردشت گفت: راههای مواصلاتی یکی از آیتم های ضروری برای رونق تولید و ایجاد اشتغال است .

وی خاطر نشان کرد:  دولت تدبیر و امید نسبت به فراهم سازی بسترهای لازم برای بهسازی و رونق تولید در محیط های روستایی و مناطق مرزی همت می گمارد. 

‎ 
در ادامه فرماندار سردشت نیز ضمن تبریک هفته دولت و تقدیر از حضور و حمایت های معاون محترم هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان غربی گفت: روستای کولسه از روستاهای نسبتاَ برخوردار است که با بهره مندی از گاز طبیعی سطح برخورداری آن افزایش خواهد یافت.
نژاد جهانی با اشاره به قرار گیری روستای کولسه در محدوده سد سردشت گفت: مسائل و مشکلاتی در این محور وجود داردو انتظار است در برنامه ریزی های جامعی که برای بهره برداری از سد انجام می گیرد نگاه ویژه ای به روستاهای این محور شود.

وی با بیان اینکه در بحث گازرسانی درصد بهره مندی ما در حوزه روستایی بسیار پایین است افزود: از سال گذشته حرکت خوبی انجام شده و امسال سرعت بیشتری یافته است.
 
فرماندار سردشت ادامه داد: در محور نلاس – میرآباد پروژه گازرسانی در حال اجراست و با اتمام بهرمندی سطح بهره مندی روستایی به ۱۹ درصد می رسد و  سوای ازآن گازرسانی  برای ۸۹ روستای شهرستان در قالب هشت محور پیش بینی شده که در سنوات آتی با بهرمندی از این پروژه ها پوشش روستایی شهرستان به ۶۶ درصد می رسد. 

معاون امور مهندسی و اجرایی شرکت گاز استان اذربایجان غربی در آيين كلنگ زني اين پروژه گفت: با اجرای این طرح ۴۶۶ خانوار در روستاهای خانه خل سفلی و علیا، دشته، زیره میرگ، فقه خدریان، کانی بی، کولسه سفلی و علیا، نوکردار، یاسین آباد، زلاوان، سوتوان، دارمرجان و نیسک آباد از گاز طبیعی بهره مند خواهند شد.

مهندس محمود زاده به مشخصات فنی پروژه اشاره كرد و گفت:  لوله گذاری این پروژه به طول ۴۴۵۰۰ متر و پیش بینی یک ایستگاه تقلیل فشار به ظرفیت ۵٠٠٠ مترمكعب و نصب ۵۶۰ انشعاب است.
وي افزود: اعتبار پیش بینی شده برای اجرای این پروژه ۶ میلیارد مي باشد.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید