عدم همکاری بعضی از مسئولان پیرانشهر در جهت بازگشایی معبر مرزی

عدم همکاری بعضی از مسئولان پیرانشهر در جهت بازگشایی معبر مرزی

معبر غیر رسمی مرزی تمرچین پیرانشهر مدتی است تعطیل شده است و تعداد زیادی کولبر منتظر بازگشایی مجدد این معبر هستند. دکتر خضری بازگشایی معبر مرزی تمرچین را خواست مسئولین نظام عنوان کردند.

 رسول خضری نماینده پیرانشهر-سردشت  از عدم همکاری بعضی از مسئولین شهرستان در بازگشایی معبر مرزی تمرچین خبر داد و گفت: با توجه به پیگیری های اینجانب در طی گفتگو با مسئولان هنگ مرزی سردار رشیدیان و سرهنگ بابایی در خصوص بازشدن معبر مرزی که بیش از دو هفته از بسته شدن آن میگذرد، قرار بر این بود که از روز پنجشنبه هفته گذشته معبر مرزی تمرچین بازگشایی میشد که متاسفانه بعضی از مسئولین شهرستان همکاری لازم را با هنگ مرزی ندارند و همچنان کولبران به انتظار بازگشایی معبر مرزی هستند 
دکتر رسول خضری در خصوص موافقت مسئولین با بازگشایی معبر غیر رسمی مرز تمرچین پیرانشهر، اعلام کردند که دستور بازگشایی این معبر برای روز پنجشنبه صادر شده بود که بنابر برخی ناهماهنگی ها بازگشایی آن به روز دیگری موکول شد.
وی در این خصوص از مسئولین شهرستان تقاضا کردند تا شرایط لازم برای بازگشایی این معبر را فراهم کنند تا کولبران زحمت کش بتوانند به کار خود ادمه دهند. ایشان همچنین گفتند معبر مرزی سردشت با همراهی فرماندار این شهرستان روز پنجشبه بازگشایی شده و اکنون فعال است.
دکتر خضری در خصوص مصوبه هیات وزیران مبنی بر ادغام معبر مرزی پیرانشهر با گمرک اعلام کردند که این معبر عنایت رهبری است و طبق دستور ایشان تا شغل جایگزین برای کولبران فراهم نشود، امکان تعطیلی این معبر وجود ندارد. در ضمن آقای دکتر جلیلی نماینده ویژه رهبری در شورای امنیت ملی نیز حمایت خود را از فعالیت این معبر اعلام کردند و در گفتگوهایی که با ایشان داشتم اعلام کردند که این معبر طبق گفته رهبری برای کولبران زحمت کش ایجاد شده و لازم است تا ایجاد شغل آبرومند برای کولبران به کار خود ادامه دهد و بر بازگشایی معبر مرزی پیرانشهر و سردشت تاکید کردند.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید