دبیر کمیسیون بهداشت مجلس: سازمان بهزیستی هزینه های مستمری و دارویی "ملیکا" را پرداخت کند


دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه سازمان بهزیستی هزینه‌های مستمری و دارویی"ملیکا" را پرداخت کند،گفت: در این گونه بیماری‌ها دولت مسئولیت حمایت دارد.
 
 
رسول خضری در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در کرج، با بیان اینکه بیماران خاص، نادر و مزمن هر سه جزو بیماران پرهزینه درمان هستند، اظهار داشت: در همین زمینه بودجه 200 میلیارد تومانی را برای سال 94 در نظر گرفته‌ شده که شامل سه بیماری یاد شده است.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: این بودجه در سال گذشته به بیمارستان‌های محک، زنجیره امید کودک، بنیاد بیماران خاص و بیماران نادر تخصیص یافت.

وی با اشاره به بیماری ایکتیوز که "ملیکا" دختر خردسال البرزی به آن مبتلا شده است، بیان کرد: با توجه به اینکه علت این بیماری جهش ژنتیکی است  شامل بیماری خاص می‌شود.

دبیرکمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه بیماری ملیکا قبل از 20 هفتگی دوران بارداری قابل شناسایی است، متذکر شد: داروهایی که برای این بیماران مورد نیاز است بسیار پرهزینه هستند.

خضری با اشاره به هزینه درمان بیماری ایکتیوز "ملیکا" گفت: داروهای ایرانی برای این بیماری حداقل بیش از 2 میلیون تومان است و اگر بیمه بپذیرد، تنها چند درصد هزینه‌ها را می‌تواند پوشش دهد.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه داروهای برند حدود 10 برابر این قیمت‌ها هستند، بیان کرد: دسترسی به این داروها نیز بسیار سخت است.

خضری با اشاره به راه‌های کمک به ملیکا گفت: مرکز طبی کودکان و بیمارستان مفید تهران دو مرکزی هستند که می‌توانند این بیماران را پذیرش کرده و کارهای کنترلی و درمانی آن‌ها را انجام دهند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بیمارانی مانند "ملیکا" از لحاظ روانی بسیار تحت فشار هستند، اظهار داشت: مجموعه وزارت بهداشت و سازمان‌های بیمه‌گر وزارت کار لازم است حمایت جدی از"ملیکا" به عمل آورند.

دبیر کمیسیون بهداشت و درمان مجلس افزود: بیماری "ملیکا" با رئیس سازمان بهزیستی کشور مطرح می‌شود تا وی مستقیما از لحاظ مستمری و دارویی این کودک خردسال را مورد حمایت قرار دهد.

خضری با اشاره به اینکه انتظار این است که بحث جلوگیری از این بیماری‌ها در کشور فرهنگ‌سازی شود، بیان کرد: اگر بروز این بیماری‌ها کنترل نشود، همه شرایط معیشتی، روحی، روانی و جسمی این بیماران باید به نحو احسن مدیریت شود.

وی با بیان اینکه در این‌گونه بیماری‌ها دولت مسئولیت حمایت دارد، متذکر شد: تمام هزینه‌های این بیماری‌ها با دولت است.

انتهای پیام

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید