دکتر خضری خبر داد: 
سفر یک روزه وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی به پیرانشهر

سرویس آذربایجان غربی_ نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی از سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روز چهارشنبه ( 4 مردادماه) به پیرانشهر خبر داد.

سرویس آذربایجان غربی_ نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی از سفر وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در روز چهارشنبه ( 4 مردادماه) به پیرانشهر خبر داد.

دکتر رسول خضری، نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در خصوص این سفر به خبرنگار کردپرس گفت: با رایزنی های صورت گرفته در خصوص مشکلات حوزه کاری مربوط به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در شهرستان های پیرانشهر و سردشت دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی قرار است در روز چهارشنبه (4 مردادماه) به همراه جمعی از معاونان خود به شهرستان پیرانشهر سفر کنند.
وی با اشاره به اهداف مهم این سفر اظهار داشت، یکی از موضوعات بسیار مهم که قرار است در این سفر با حضور شخص وزیر مورد بحث و بررسی قرار گیرید موضوع بیمه کولبری شاغلین در مرز می باشد که به این وزارت خانه واگذار شده است، همچنین بحث اشتغال و اعطای مبلغ 1 و نیم میلیارد دلار جهت توشعه اشتغال و رفع بیکاری به مناطق مرزنشین و محروم روستایی است که می تواند نقش بسیار چشمگیری در کاهش بیکاری در منطقه داشته باشد.
 این نماینده مجلس ادامه داد: برنامه ریزی شده است که در این سفر بازدیدی از روند تاسیس ساختمان نیمه تمام آموزشی فنی و حرفه ای شهرستان پیرانشهر صورت گیرید که امیدوارم با تخصیص اعتبار لازم جهت اتمام این پروژه ضروری شاهد اتمام و افتتاح آن در اسرع وقت باشیم.
وی یکی دیگر از برنامه این سفر را تلاش برای افزایش اعتبارات صندوق کارآفرین پیرانشهر و سردشت اعلام کرد و تاکید کرد که این صندوق با ارائه تسهیلات به بیکاران در سال های اخیر موفق شده است نقش چشمگیری در توسعه اشتغال در منطقه داشته باشد که امیدوارم با نظر مساعد وزیر و مجموعه همراه در خصوص افزایش اعتبارات این صندوق گام های اساسی برداشته شود.
خضری تصریح کرد: تلاش برای صدور مجوز و تاسیس درمانگاه اختصاصی تأمین اجتماعی در شهرستان پیرانشهر یکی دیگر از خواسته های مهم و از مطالبات بحق مردم این شهرستان می باشد که در این جلسه مطرح و بصورت جدی پیگیری خواهد شد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس گفت: همچنین در این سفر افتتاح همزمان 11 مرکز اورژانس اجتماعی در مناطق مختلف استان بصورت همزمان توسط وزیر در شهرستان پیرانشهر انجام خواهد شد.
خضری با اشاره به اتمام کار شرکت آغري بار و شروع بكار شركت محور طلايي در مرز تمرچین پیرانشهر خاطر نشان شد، شرکت ها و تشکل های کارگری و کارفرمایی و توسعه تعاونی های کولبری و تعاونی مرزنشینان در شهرستان های پیرانشهر و سردشت نیز یکی دیگر از مطالبات مردم منطقه از شخص وزیر می باشد که پیگیری خواهد شد.
نماینده پیرانشهر در خاتمه ضمن دعوت از تمامی تشکل های مردمی، مدنی، اصناف، بازاریان، تشکل های کارگری، کارفرمایی، کار آفرینی مجمع خیرین آموزش فنی و حرفه ای و... جهت شرکت در این جلسه یادآور شد که سفر هر مقام عالی رتبه ی مملکتی به یک منطقه می تواند از ابعاد مختلفی هائز اهمیت باشد که امیدواریم همشهریان پیرانشهر و سردشت نیز برکات این سفر را در حوزه های مختلف در آینده ای نزدیک لمس کنند.
دکتر علی ربیعی، وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی، قرار است به همراه جمعی از معاونین خود، استاندار آذربایجان غربی، مدیران کل و جمعی دیگر از مسئولان کشوری و استانی در سفری یک روزه ( 4 مردادماه) به شهرستان پیرانشهر سفر کند.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید