نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در گفتگو با کردپرس : 
فرماندار پیرانشهر نسبت به رفع مشکلات کولبران مرزی بی تفاوت است

سرویس آذربایجان غربی- نماینده پیرانشهر و سردشت گفت: متأسفانه فرماندار پیرانشهر با اطلاع داشتن از وضعیت معیشتی کولبران و همچنین مشکلات پیش آمده در روز سه شنبه(27 تیرماه) کوچکترین تلاشی در راستای حل مشکل ننموده است

سرویس آذربایجان غربی- نماینده پیرانشهر و سردشت گفت: متأسفانه فرماندار پیرانشهر با اطلاع داشتن از وضعیت معیشتی کولبران و همچنین مشکلات پیش آمده در روز سه شنبه(27 تیرماه) کوچکترین تلاشی در راستای حل مشکل ننموده است.
 رسول خضری، نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی در گفتگوی اختصاصی خود با خبرنگار کردپرس گفت: کولبران مرزی پیرانشهر متأسفانه با وجود اینکه جزء زحمت کش ترین قشرهای جامعه محسوب می شوند اما متأسفانه هر چند روز یکبار با مشکلات جدی مواجه می شوند.
وی با اشاره به مشکلات جدی پیش آمده در روز سه شنه ( 27 تیرماه ) برای کولبران مرزی پیرانشهر توسط نیروهای مرزبانی استان اظهار داشت: بر اساس اعلام نظر مسئولان مرزبانی استان در خصوص کالاهای وارد شده توسط کولبران پیرانشهری متاسفانه علی رغم وارد شدن این کالاها به داخل خاک کشور اکنون در محوطه فنس کشی شده مرزبانی قرنطینه شده اند و از واگذاری به کولبران مرزی جهت حمل به محدوده تعریف شده خودداری شده است.
 خضری ادامه داد: در این خصوص براساس تذکراتی که به وزیر کشور داده شده است خواستار جدی و پیگیری موضوع پیش آمده در خصوص حمل بار توسط کولبران پیرانشهر بوده و هستم و تا آخرین لحظه از حقوق قانونی آنها در وزارت کشور دفاع خواهم کرد.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس یادآور شد، کولبران زحمت کش در مرز تمرچین پیرانشهر با هزاران زحمت امرار معاش میکنند و وظیفه همه مسئولان و دستگاه های مربوطه خدمت رسانی به این قشر محروم جامعه می باشد ولی متأسفانه هر چند وقت یکبار شاهد برخوردهای ناشایست و غیر قانونی با این طبقه محروم جامعه هستیم که واقعا جای تأسف است.
وی در خصوص مشکل پیش آمده برای کولبران در روز سه شنبه (27 تیرماه ) پیشنهاد کرد که اگر مرزبانی استان نسبت به وزن کالاهای حمل شده توسط کولبران اعتراضی دارد، بهتر است تمهیداتی اتخاذ کنند تا با تعیین وزن مشخصی برای حمل کالا توسط کولبران راه فعالیت آنها را هموار سازند.
نماینده پیرانشهر و سردشت در ادامه سخنان خود با انتقاد شدید از عملکرد فرماندار پیرانشهر گفت: متأسفانه فرماندار پیرانشهر با اطلاع داشتن از وضعیت معیشتی کولبران و همچنین مشکلات پیش آمده در روز سه شنبه(27 تیرماه) کوچکترین تلاشی در راستای حل مشکل ننموده است در حالیکه وی بعنوان فرماندار می تواند نقش ارزنده ای در راستای ساماندهی مشکلات کولبران مرزی پیرانشهر داشته باشد.
 خضری با درخواست مجدد از وزیر کشور نسبت به بررسی جدی و قانونی تخلفات بیشمار فرماندار پیرانشهر در خصوص صدور مجوزهای غیر قانونی واردات کالا از طریق معبر مرزی پیرانشهر، تأکید کرد، عملکرد ضعیف و غیر قابل تحمل فرماندار پیرانشهر در حوزه کاری و بویژه در خصوص مسائل مربوط به صدور مجوزهای مرزی باعث شده است تا وی نسبت به رفع مشکلات کولبران بی تفاوت باشد و فقط به فکر مسائلی باشد که تنها به نفع عده ای خاص و محدود رقم می خورد.
شایان ذکر است که نماینده پیرانشهر و سردشت در مجلس یازدهم در تذکر کتبی و جدی به وزیر کشور در روز چهارشنبه ( 28 تیرماه) خواستار رفع مشکلات پیش آمده برای کولبران معبر مرزی پیرانشهر و ترخیص 68 قلم کالای مجاز مرزی از محل معبرمذکوراست.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید