تفاهم نامه قرارداد بیمه کولبری امضاء شد/حق پرداخت بیمه کولبری ۵ درصد است

تفاهم نامه قرارداد بیمه کولبری امضاء شد/حق پرداخت بیمه کولبری ۵ درصد است

دكتر خضري نماینده سردشت و پیرانشهر؛ 
تفاهم نامه قرارداد بیمه کولبری امضاء شد/حق پرداخت بیمه کولبری ۵ درصد است 
سرویس ایران-رسول خضری گفت:تفاهم نامه قرارداد بیمه کولبران با حضور استاندار و مدیر عامل صندوق بیمه اجتماعی کشاورزی روستایی و عشایری امضاء شد و از امروز لازم الاجرا است.
 نماینده مردم‌ سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی طی گفتگو با کُردپرس با اشاره به اجرایی شدن بیمه کولبران در مناطق مرزی گفت:امروز پنجشنبه 8 تیر با حضور استاندار آذرباییجان غربی و مدیر عامل صندوق کشاورزی روستایی و عشایری و بنده به عنوان نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی طرح بیمه کولبری امضاء شد و با طی روال اداری لازم الاجرا می شود.
وی ادامه داد:این‌بیمه بین 14 تا 18 هزار نفر را در شهرستان های سردشت و پیرانشهر تحت پوشش قرار می دهد و امروز با حضور مقامات اجرایی گردید.
وی افزود:این‌ بیمه سه بخش؛ بیمه،از کارافتادگی ،مستمری را پوشش می دهد و کسانی که 15 سال کار کنند و یا سن آن‌ها بالای 65 سال باشد،بازنشسته می شوند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در خصوص نحوه پرداخت حق بیمه کولبرها، توضیح داد:کولبرها تنها 5 درصد از حق بیمه را پرداخت می کنند یعنی 95 درصد از حق بیمه را دولت پرداخت می نماید.
وی تصریح کرد:حق بیمه در سال 483 هزار تومان است که با توجه به پرداخت 5 درصدی، کولبرها نزدیک‌ به 30 هزار تومان در سال پرداخت می کنند.
خضری در خصوص تاریخ اجرای این تفاهم نامه بیمه خاطر نشان کرد:از امروز این قرارداد لازم الاجرا است و امیدواریم قسمت امور مرزی و امنیتی و متولیان در این‌ حوزه با سرعت روند اجرایی شدن ‌را  نهایی کنند.
وی در پاین گفت:بیمه کولبران حرکت بزرگ و مناسبی بود است و حسن آن‌ این ‌است که اختیاری است و هر کدام از کولبران می توانند از بیمه استفاده کنند.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید