دلیل اصلی رای نیاوردن دو کاندیدا کرد اهل سنت در انتخابات هیات رئیسه

سرویس ایران-نماینده سردشت و پیرانشهر گفت افزایش افراد خارج ‌از لیست فراکسیون ها باعث تقسیم آرا و رای نیاوردن کردهای اهل سنت در انتخابات هیات رئیسه شد.

رسول خضری در گفتگو با کردپرس تشریح کرد؛ 
دلیل اصلی رای نیاوردن دو کاندیدا کرد اهل سنت در انتخابات هیات رئیسه 
سرویس ایران-نماینده سردشت و پیرانشهر گفت: افزایش افراد خارج ‌از لیست فراکسیون ها باعث تقسیم آرا و رای نیاوردن کردهای اهل سنت در انتخابات هیات رئیسه شد.
 رسول خضری نماینده سردشت و پیرانشهر و کاندیدا کرد اهل سنت فراکسیون ‌مستقلین ‌برای عضو ناظر هیات رئیسه مجلس طی مصاحبه با خبرنگار پارلمانی کردپرس از دلیل عدم موفقیت خود و نماینده بوکان در انتخابات امروز گفت و اذعان کرد:  هم ‌لیست امید و هم‌ لیست مستقلین کاندیدای کرد اهل سنت به کمیته برگزاری انتخابات اعلام کردند و در مجموع در لیست های نهایی ،دو نفر از اهل سنت قرار داشتند.
وی افزود:اما برخلاف توافقات تعدادی از اعضایی که در فراکسیون ها رای نیاورده بودند و قرار بر آن‌ نبود در انتخابات شرکت کنند،به صورت مستقل وارد رقابت شدند.
خضری در پاسخ به این سوال که گفته می شود اگر در نهایت یک ‌نفر از کاندیداهای کرد اهل سنت در رقابت می مانند،رای ها تقسیم نمی شد،پاسخ داد:این گونه نیست.می بایست اعضا به تعهدی که در سه فراکسیون اصلی داده بودند و قرار بود، لیست فراکسیون ها مرجع حساب شود،پایبند می ماندند تا مشکلی پیش نمی آمد و دو کاندید کرد اهل سنت هم ‌رای بیاورند.
وی ادامه داد:بنده به عنوان گزینه فراکسیون مستقلین که 118 رای دارد برای عضو ناظر هیات رئیسه نفر اول لیست معرفی شده بودم،اما برخی خارج از صف و خارج از تایید فراکسیون شرکت کردند و باعث شد رای ها متمرکز نشود و در فراکسیون امید هم این‌اتفاق افتاد و موجب شد ما رای نیاوریم.
عضو کمیسیون‌ اجتماعی با گلایه از عدم‌ پایبندی برخی از اعضا به تصمیم فراکسیون ها گفت: این بد اخلاقی است که اعضا فراکسیون ها به تصمیم فراکسیون اعتنا نمی کنند و این عدم‌ تعهد به تصمیمات فراکسیون در بقیه امورات مجلس هم ‌تاثیر می گذارد.
وی تصریح کرد:مجلس یک‌ کار فراکسیونی و اجماعی است و نمی شود برخلاف مصوبات آن حرکت کرد چرا که موجب ناهماهنگی و اشتباه در فرایند رای دهی خواهیم‌ شد.
به گزارش کردپرس امروز چهارشنبه دهم خرداد،انتخابات سال دوم هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی برگزار شد و دو نماینده کرد وارد هیات رئیسه مجلس شدند.
در انتخابات امروز آقای بهروز نعمتی نماینده تهران با 129‌رای از مجموع 276 رای به عنوان عضو ناظر و همچنین آقای اکبر رنجبرزاده نماینده اسدآباد از مجموع 277 رای با کسب 183 رای به عنوان دبیر در هیات رئیسه، انتخاب شدند.
این‌انتخابات در حالی برگزار‌شد که آقای قسیم‌ عثمانی نماینده بوکان و عضو ناظر پیشین هیات رئیسه و آقای رسول خضری نماینده سردشت و پیرانشهر دو کاندید کرد اهل سنت از دو فراکسیون امید و فراکسیون‌ مستقلین حائز رای اکثریت نشدند و از ترکیب هیات رئیسه باز ماندند.
لازم‌به یادآوری است در سال اول سه نماینده کرد در ترکیب هیات رئیسه مجلس قرار داشتند که یکی از آن ها(دکتر قسیم‌ عثمانی) از کردهای اهل سنت بود

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید