سکوت آمریکا در حملات شیمیایی سردشت دربرابر حمله نظامی به سوریه به‌بهانه حمله شیمیایی

نماینده مردم سردشت در مجلس معتقد است حمله موشکی آمریکا به‌مواضع ارتش سوریه به‌بهانه حمله شیمیایی درحالی است که شاهد سکوت مرگبار حقوق‌بشر جهانی در حملات شیمیایی سردشت و حلبچه بودیم.

رسول خضری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در واکنش به حمله موشکی اخیر آمریکا به خان شیخون سوریه به بهانه حمله شیمیایی ازسوی دولت سوریه به سایر حملات شیمیایی صورت گرفته در تاریخ اشاره کرد و گفت: سردشت اولین شهر غیرنظامی بود که قربانی حملات شیمیایی گسترده در دنیا شد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس یادآور شد: سردشت قربانی حمله شیمیایی شد که به جز صدام، 8 کشور به عنوان فروشنده سلاح شیمیایی به عراق، در آن دست داشتند.

وی در ادامه با بیان اینکه 7 تیرماه امسال، سی‌اُمین سالگرد حادثه تلخ حمله شیمیایی صدام به سردشت است، عنوان کرد: با این حال هنوز این موضوع در دادگاه لاهه در هاله ای از ابهام بوده و محکومیت جدی از سوی مجامع بین المللی نسبت به آن صورت نگرفته است.

خضری با اشاره به 8هزار مصدوم شیمیایی سردشت بیان داشت: اگر بعد از این حمله شیمیایی، محکومیتی از سوی مجامع جهانی صورت می گرفت و صدام در سکوت مرگبار حقوق بشر به اقدامات خود ادامه نمی داد، بعد از آن شاهد بمباران شیمیایی حلبچه نمی شدیم.

این عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در ادامه با اشاره به حمله اخیر شیمیایی در شهر خان شیخون استان ادلب، اظهار داشت: این بمب های شیمیایی در دست نیروهای تروریستی جبهه النصره و در انبارهای آنها بود که به علت پیشروی نیروهای سوری هنوز از آن استفاده نکرده بودند و در نهایت با حمله هوایی ارتش سوریه به مواضع نظامی تروریست ها، این انبارها منفجر و گاز سمی متصاعد شد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی در پایان ضمن همدردی با مصدومان و شهروندان سوری، خاطرنشان کرد: آمریکایی ها در نهایت دیوانگی و سفاهت پایگاه های نظامی که علیه تکفیری ها کار می کنند را با بهانه حمله شیمیایی از سوی ارتش سوریه، هدف قرار دادند که این موضوع جز همکاری با تکفیری ها نیست که می خواهند حرکت جبهه مقاومت را کُند کنند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: از سویی دیگر کاهش آسیب های اجتماعی نیز جزو برنامه های اصلی و اساسی کمیسیون اجتماعی قرار دارد که باید هرچه سریعتر برای رفع این معضل چاره اندیشی شود.این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: طرح تشکیل وزارت محیط زیست و منابع طبیعی که به امضای بیش از ۷۰ نفر از نمایندگان رسید از دیگر برنامه هایی است که در دستور کار کمیسیون اجتماعی قرار گرفته است که بر اساس آن کارگروهی برای چگونگی تشکیل این وزارتخانه تشکیل شده است تا نقاط قوت و ضعف آن بررسی گردد.
وی یادآور شد: کمیسیون درصدد آن است که با سرعت هرچه بیشتر به بحث اشتغال و تسهیل روند آن بپردازد و به مواردی همچون تولید اشتغال زا با توجه به تاکیدات مقام معظم رهبری رسیدگی کند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: یکی از مشکلاتی که اکنون با آن دست و پنجه نرم می شود بحث ارایه مدرک تحصیلی به افراد بدون یادگیری فن و حرفه است در حالی که می توان با استفاده از ظرفیت سازمان فنی و حرفه ای و برگزاری جلسات مکرر، به تسهیل فضای و کسب و کار کمک کرد که در این زمینه کمیسیون در صدد برگزاری نشست های مختلف با مسئولان مربوطه خواهد بود./

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید