اجرای طرح 2 فوریتی مجلس برای ساماندهی وضعیت معیشتی مرزنشینان در اولین جلسه شورای اداری شهرستان

دکتررسول خضری" روز پنج شنبه در اولین جلسه شورای اداری شهرستان که در سالن جلسات فرمانداری با حضور اعضا برگزار شد با اشاره به طرح 2 فوریتی مجلس برای ساماندهی وضعیت معیشتی مرزنشینان گفت: این طرح در 6 محور با امضای 153 نماینده و دعوت از 15 وزارتخانه جهت تهیه طرح جامع در مرکز پژوهش ها تحویل مجلس شده است

رسول خضری" روز پنج شنبه در اولین جلسه شورای اداری شهرستان که در سالن جلسات فرمانداری با حضور اعضا برگزار شد با اشاره به طرح 2 فوریتی مجلس برای ساماندهی وضعیت معیشتی مرزنشینان گفت: این طرح در 6 محور با امضای 153 نماینده و دعوت از 15 وزارتخانه جهت تهیه طرح جامع در مرکز پژوهش ها تحویل مجلس شده است.
نماینده مردم سردشت پیرانشهر با بیان اینکه یکی از محورهای این طرح بر صرف عواید و درآمدهای معابر مرزی به عنوان یک مطالبه جدی در شهرستان تاکید شده است، اظهار کرد: در شرایط حاضر 40 درصد عواید مرزی به استان و 60 درصد دیگر به مرکز منتقل می شود و قطعا باید درآمدهای معابر مرزی صرف توسعه، عمران شهری و روستایی و همچنین توانمند سازی و ایجاد زیرساخت های اشتغال شود.
وی ادامه داد: مردم شهرستان در طول هشت سال دفاع مقدس با ایستادگی، ماندن در برابر متجاوزین بعثی و تقدیم بیش از 8 هزار مصدوم شیمیایی و صدها شهید ولایتمداری خود را ثابت کردند و هزینه کرد درآمدهای معابر مرزی در شهرستان را از حداقل انتظارات از مسئولین می دانند.
وی دومین مورد از محورهای طرح ساماندهی وضعیت معیشتی مرزنشینان را اعطای مجوز مناطق آزاد تجاری صنعتی برای شهرستان های سردشت و پیرانشهر به عنوان نزدیک ترین و دارا بودن بیشترین مرز استان با کشور عراق عنوان کرد و گفت: دلیل وجود این مناطق ارز آوری با توجه به صادرات محور بودن مرزهای کیله سردشت و تمرچین پیرانشهر و همچنین جذب سرمایه گذار خارجی است.
خضری بیمه کولبران را از محورهای دیگر این طرح 2 فوریتی معرفی کرد و افزود: بیمه تامین اجتماعی، مستمری، ازکارافتادگی، دیه و درمان کولبران در اواخر نیمه دوم سال گذشته با حضور وزیر تعاون بررسی و به صورت عملیاتی درآمد.
وی از حضور وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی در فروردین امسال در حوزه انتخابیه خبر داد و گفت: در طول فرودین و به منظور رونمایی از آیین اعطای دفترچه بیمه کولبران به شهرستان های سردشت و پیرانشهر سفر خواهد کرد.
وی در خصوص مغفول ماندن ظرفیت های گردشگری در سردشت اظهار کرد: شهرستانی که به عنوان شمال بدون رطوبت کشور و بهشت گمشده ایران از آن نام برده می شود و دارای بیشترین جاذبه های گردشگری، میراث معنوی و طبیعی و همچنین  با فاصله 35 کیلومتر نزدیک ترین مرز به اقلیم کردستان عراق در استان است اما متاسفانه از وجود اولین زیرساخت ها همچون راههای دسترسی مناسب بی بهره است.
وی افزود: سردشت با ظرفیت هایی که دارد فرصت های آن فراموش و دچارعدم توسعه شده که نیاز به بودجه های جهشی، کارهای عملیاتی و استفاده از ظرفیت های جذب سرمایه گذار در آن به شدت احساس می شود.
رسول خضری از پیگیری احداث جاده سردشت بوکان در سال 96 خبر داد و گفت: علارغم اخذ مجوزهای کمیسیون 215 و قول وزیر راه اما هنوز ابلاغ نشده است که امسال به جد پیگیر آن خواهیم بود.
وی با اشاره به اینکه احداث جاده سردشت ربط به بوکان بیش از 97 کیلومتر از مسیر را کاهش می دهد، افزود: این جاده یکی از  مسیرهایی است که می تواند تحولات اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی و سیاسی برای منطقه ایجاد کرده و به عنوان یک طرح اقتصاد مقاومتی از آن نام برد.
وی با دعوت مردم به حضور گسترده در انتخابات پیش رو اظهار کرد: مردم با مشارکت معنادار خود در طول 38 سال از عمر پربرکت انقلاب دلبستگی شان را به نظام و انقلاب نشان داده اند و از مجلس، قوه مجریه، و بازرسی انتظار صیانت از این آرا و همچنین حفظ بی طرفی آنها می رود.
به گفته نماینده مردم سردشت پیرانشهر در مجلس، انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا کمتر از ریاست جمهوری نبوده و در واقع خشت های دموکراسی و مردمسالاری دینی هستند که از روستاها و بخش ها شروع شده و همچون ید واحده در سطح کلان کشوری تسری پیدا می کند.
وی خطاب به مدیران، به روز بودن را از خصلت های جدایی ناپذیر آنها برشمرد و گفت: هرگاه مدیری با ابزارهای شفاف راههای رسیدن به اهداف مشخص و معین را دنبال کند و در این زمینه از دانش روز با توجه به ظرفیت ها بهره گیرد جامعه در راستای توسعه گام برمیدارد

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید