نشان حلال برمحصولات غذایی میلیاردها دلار گردش مالی برای کشور به همراه دارد

رسول خضری درباره ثبت برند حلال  بر روی کالاهای ایرانی،گفت: تاکنون عضو برندحلال در جهان نبودیم و این درحالی است که بنده به عنوان پیشنهاد دهنده خواستار  این موضوع در برنامه  ششم توسعه هستم که  ایران عضو مجموعه برند و نشان"حلال" در جهان شود که  امیدواریم  این مهم  هرچه سریعتر عملیاتی شود.

 نماینده مردم سردشت وپیرانشهر درمجلس شورای اسلامی با  بیان اینکه  شرکت های ایرانی باید دربرنامه ششم توسعه مکلف شوند که عضو برند "حلال" شوند،تصریح کرد:نشان "حلال"می تواند بسیاری از بازارهای اقتصادی  را نصیب ما کند.

خضری افزود:ذبح اسلامی در جهان  به عنوان  تکلیف شرعی تمام مسلمانان جهان  رعایت می شود؛بنابراین در این راستا مسلمانان جهان  تنها  از کالاهایی استفاده می کنندکه  با ذبح شرعی از کشتارگاه ها خارج شده باشند و این درحالی است که  با توجه به بهداشتی بودن ذبح  اسلامی کشورهای غیرمسلمان هم طرفدار مصرف این نوع کالا هستند.

وی ادامه داد:در برخی از کشتارگاه های  جهان  به سبک خفه کردن  دام را ذبح می کنند که این امر از نظر بهداشتی مورد تایید نیست؛ولی ذبح  اسلامی با درنظر گرفتن شرایط بهداشتی برنامه ریزی شده  است؛بنابراین بدیهی  است که ذبح اسلامی  در کشورهای غیرمسلمان  نیز طرفداران  بسیاری  دارد.

 خضری،افزود:رایزن های اقتصادی و بازاریابی بین المللی دو مولفه ای است که باید در راستای صادرات برند محصولات ایرانی حلال در دستورکار  قرار گیرد؛زیرا ما با توجه ذبح شرعی مشتریان مناسبی در حیطه بین المللی  داریم؛اما این مهم نیازمند رعایت تبادلات بهینه ی تجاری است.

 عضوکمیسیون اجتماعی مجلس با بیان اینکه نشان حلال میلیارد دلار گردش مالی  به همراه  دارد،گفت: آرم حلال می تواند برای ما  دستاوردهای  اقتصادی  بالایی به ارمغان آورد./

پایان پیام

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید