واگذاری بیمارستان ها به بیمه ها نیازمند راهکاری دقیق و جامع است/ اقدام غیرکارشناسی مشکلات را دو چندان می کند

رسول خضری در گفت وگو باخبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره پیشنهاد واگذاری بیمارستان ها به بیمه‌ها و سپردن سیاستگذاری‌های حوزه سلامت به وزارت بهداشت، افزود: در برهه‌ای از زمان که وزارت بهداری و بهزیستی در کشور فعالیت می کرد، بیمه ها و بیمارستان ها به صورت مجموعه واحد عمل می کردند و تنها وزارت بهداشت کار سیاستگذاری را انجام می داد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، با یادآوری پیشنهادات کمیسیون بهداشت برای تامین هزینه‌های بیمارستان‌ها ادامه داد: کمیسیون بهداشت مجلس پیشنهادی داشت مبنی بر اینکه بیمه ای وجود داشته باشد تا هزینه بیمارستان ها را برعهده گیرد و مدیریت بر عهده وزارت بهداشت باشد که البته این مهم، با توجه به اهمیتی که دارد نیازمند بررسی دقیق و کارشناسی است.

این نماینده مردم در مجلس دهم، تصریح کرد: باید مدیریت هزینه کرد از سوی وزارت بهداشت صورت گیرد و بر اساس برخی بندهای ابلاغی مقام معظم رهبری در حوزه سلامت، مدیریت بیمه های درمان از سوی وزارت بهداشت مورد تاکید قرار گرفته است.

وی یادآور شد: البته بیمه های درمان در کشور به نوعی چندگانه است و اگر قرار است چنین واگذاری صورت گیرد باید سازوکار مناسب برای آن درنظر گرفته شود؛ بدون شک برای واگذاری بیمارستان ها به بیمه ها باید راهکار دقیق و جامعی را تعریف کرد درغیر این صورت مشکلات دوچندان می شود.

خضری با بیان اینکه واگذاری بیمارستان ها به بیمه ها و در اختیار داشتن سیاست گذاری از سوی وزارت بهداشت شدنی اما پیچیده است، افزود: ناگفته نماند که هر کشوری که تصمیم به این واگذاری گرفته ابتدا نظام سطح بندی خدمات را مورد توجه قرار داده است و ما نیز ناگزیر هستیم برای کارآمدی بیمه ها، پزشک خانواده را اجرایی کنیم.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: برای واگذاری بیمارستان ها به بیمه ها نیازمند ساختاری با طراحی نوین هستیم و در این میان نباید شتابزده عمل کرد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، پیش از این چندی پیش وزیر بهداشت پیشنهادی مبنی بر انتقال بیمارستانها به بیمه‌ها و تولی‌گری مدیریت منابع و سیاست گذاری از سوی این وزارتخانه مطرح کرد./

پایان پیام

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید