جایگاه مختص جوانان در مجلس خالی است

به گزارش پایان نیوز، رسول خضری عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی اظهار داشت: بیش از 60 سال است که 110 کشور دنیا جایگاه جوانان را در مجلس برای استفاده از ظرفیت آنها در امر تصمیم گیری و قانونگذاری تعیین کرده اند، اما متاسفانه در کشور ما هنوز به این امر توجه جدی نشان داده نشده است.
وی تصریح کرد: مجلس شورای اسلامی می تواند با اختصاص دادن جایگاهی ویژه جوانان در مجلس، مطالبات و نیازهای آنان را به طور مستقیم بررسی و در بحث قانونگذاری و تصمیمات مربوط به این قشر موفق تر عمل کند.
خضری ادامه داد: متاسفانه دولت فقط وعده ی رسیدگی به حل مشکلات جوانان را می دهد، اما در اقدام و بحث های عملیاتی هیچگونه مساعدتی که گره از کار جوانان باز شود را شاهد نبوده ایم.
وی با اشاره به سرنوشت مبهم وام 10 میلیونی ازدواج، افزود: وام 10 میلیونی ازدواج یکی از همان وعده وعیدهای دولت به جوانان بود که هنوز هم برخی از جوانان برای دریافت وام باید 7 خان رستم هایی را بگذرانند که تسهیل این امر می توانست جوانان را به امر ازدواج ترغیب کند.
عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی گفت: کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی به دنبال برجسته سازی برنامه پنجم در بحث توسعه اجتماعی و جلب توجه مسئولان برای اقدام به کاهش آسیب ها و رسیدگی هر چه سریعتر به مشکلات جوانان است.

انتهای پیام/

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید