روایت دکتررسول خضری از پرونده کیارستمی:وصول پرونده پزشکی کیارستمی از فرانسه

رسول خضری در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره آخرین وضعیت بررسی پرونده پزشکی عباس کیارستمی، گفت: بیماری وی از ابتدا به دلیل پولیپ روده شروع شد که البته خوش‌خیم بود و حتی اگر عملی روی وی صورت نمی‌گرفت، مشکلی ایجاد نمی‌کرد اما از آنجا که این کارگردان 76 سال سن داشت و به جهت مشکلات قلبی، داروی ضد انعقاد خون مصرف می‌کرد، مشکلات وی در زمان عمل بیشتر شد.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر با بیان اینکه پزشک معالج کیارستمی به پیشنهاد یکی از دوستان هنرمند این کارگردان که یکی از منتقدان پزشک سینماست و انتخاب نهایی وی، صورت گرفت، ادامه داد: این عمل به اصرار آقای کیارستمی انجام شد؛ با این حال، اگرچه هر عملی عارضه‌ای دارد و این امر در حوزه پزشکی تا حدی قابل قبول است اما در این پرونده، موضوع کمی متفاوت می‌شود.

وی در تشریح حادثه رخ‌داده در زمان عمل مرحوم کیارستمی، تصریح کرد: زمانی که در عمل جراحی، شکم باز شده، حالب دچار آسیب می شود و میزان خون‌ریزی به نحوی بوده که کنترل آن سخت شده و به یکباره هموگلوبین بیمار از 12 به 7 می‌رسد که در این زمان بیمار در شوک خون‌ریزی قرار می‌گیرد.

این نماینده مردم در مجلس دهم، افزود: اگرچه مرتبا به بیمار خون تزریق می‌کردند اما باز هم میزان از دست‌دادن خون زیاد بود و حالبی هم که در اثر عمل آسیب دیده، آبسه کرده و دچار عفونت خونی می‌شود.

وی با بیان اینکه همه این اتفاقات در جریان عمل دوم رخ می‌دهد، اضافه کرد: عمل اول لاپاروسکوپی بوده و همه مشکلات در عمل دوم شروع می‌شود.

خضری با رد این موضوع که گفته شده پرونده پزشکی کیارستمی از کشور فرانسه نرسیده است، تأکید کرد: پرونده پزشکی عباس کیارستمی از فرانسه رسیده و اکنون پرونده کامل است؛ حال منتظر رأی سازمان نظام پزشکی هستیم ضمن آنکه نباید از این واقعیت دور شد که عمده مشکلات در روند پزشکی در ایران صورت گرفته، نه کشور فرانسه.

وی یادآور شد: واقعیت آن است که در اساسنامه سازمان نظام پزشکی آمده که باید از حقوق بیمار و پزشک به یک اندازه دفاع شود لذا به نظر میرسد این سازمان دریک نقطه عطفی قرار دارد و افکار عمومی و وزارت بهداشت در انتظار رأی سازمان نظام پزشکی هستند.

عضو کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی، گفت: سازمان نظام پزشکی باید صادقانه و با جرأت، بدون درنظر گرفتن نام و اسم اشخاص، به حقانیت و واقعیت رأی دهد و میزان قصور پزشکی را نیز با صراحت اعلام کند./

انتهای پیام

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید