صادرات مرغ اهرمی برای رفع مشکلات مرغداران/ کمبود صنایع تبدیلی مدرن بزرگترین مشکل صنعت مرغداری و کشاورزی کشور

دکتررسول خضری درگفت و گو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت درباره  وضعیت  مرغداری  و دامداری  در کشور،گفت: در حالی که می توانیم با حمایت از تولید داخلی  نه تنها  نیازهای  داخل را پوشش دهیم؛چرا باید شاهد  واردات گوشت برزیلی در کشور بود؛  محصولات مرغدار و دامدارها  با رعایت  استاندارهای  صادرات را می توان صادر کرد تا  این اقشار   زحمتکش متضرر نشوند.

 

کمبود کشتارگاه های صنعتی در کشور مشهود است

نماینده مردم  پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای  اسلامی با بیان اینکه کمبود کشتارگاه های صنعتی در کشور مشهود است،تصریح کرد: باید به  تناسب میزان  مرغداری ها در کشور صنایع  تبدیلی کارآمد فعال شود؛تا مرغدار بتواند  محصولاتش  را به ریل صادرات  بفرستد.

وی ادامه داد:برخی از شرکت ها که  شیر را از دامدار  خریداری  می کنند؛متاسفانه در زمان مقرر بهای  آن را پرداخت نمی کند و از همین رو  دامدار را وارد مشکلات اقتصادی می کنند و این درحالی است که دامدارها بهای فروش شیر را باید به موقع دریافت کنند.

نماینده  مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس،ادامه داد:نباید در پرداختی شیر مدارس به دامدارها تاخیر داشته باشیم و این در حالی است که  شیر ی که دامدارها در اختیار   وزرات  آموزش و پرورش برای مصرف دانش آموزان قرار می دهند؛باید در زمان مقرر پرداخت شود،اما  متاسفانه  این پرداختی با تاخیر انجام می شود.

 

بزرگترین  مشکل صنعت دامداری و کشاورزی درکشور کمبود صنایع تبدیلی  مدرن است

خضری  افزود: یکی از بزرگترین  مشکلات صنعت دامداری ،مرغداری و کشاورزی درکشور کمبود صنایع تبدیلی  مدرن است؛زیرا  بطور مثال نبایدمحصولات کشاورز ی از جمله زعفران  را فله ای صادر کنیم؛زیرا  زعفران ایرانی در ترکیه بسته بندی و سپس  به خودمان  فروخته  می شود که این  امر به  هیچ وجه  توجیه ندارد.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس،تصریح کرد: برند زعفران در جهان به شمار می آییم  اما سوالی که مطرح است این  است که  چرا ما  باید واردات محصولی همچون زعفران  داشته باشیم  و این در حالی است که  این نوع مشکلات را می توانیم در عدم  تکنولوژی  و صنایع  تبدیلی  کارآمد جستجو کرد.

عضو کمیسیون بهداشت ودرمان مجلس با بیان اینکه کشتارگاه صنعتی نیازمند  تکنولوژی  مدرن  هستند،گفت:برای کمک به صنعت  دامداری و مرغداری ریل  صادرات را  باید فعال کرد تا ساختاری برای  صادرات  مرغ  طراحی شود که مرغداران  مجبور نشوند مرغی که با زحمت فراوان تولید می کنند  را با بهای  ناچیز بفروش برساند.

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید