خضری در تشریح دستور کار کمیسیون بهداشت و درمان مطرح کرد: افزایش حداقلی اعتبارات بیمه ها در لایحه 95 /اعتبارات ناچیز تهدیدی برای طرح تحول سلامت


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با بیان اینکه رشد بودجه ای بیمه‌ها با رشد بودجه عمومی کشور در لایحه 95 همخوانی ندارد، از تلاش مجلس برای افزایش اعتبارات بیمه ها خبر داد.
 

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار امروز دوشنبه (12 بهمن‌ماه) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزود: رئیس سازمان بیمه سلامت و مسئولان سازمان تامین اجتماعی با حضور در کمیسیون بهداشت به بررسی وضعیت اعتبارات خود در لایحه بودجه 95 پرداختند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مهمترین معضل جدی این دو سازمان کمرنگ بودن اعتبارات درنظر گرفته شده در لایحه بودجه 95 بود که از مجلس درخواست داشتند تا به افزایش اعتبارات آنها کمک کند.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد: رشد اعتبارات بیمه‌ها با رشد بودجه عمومی کشور هم‌خوانی ندارد و کمتر از حدی بوده که انتظار می‌‌رفت این درحالی است که طرح تحول سلامت درحال اجرا است و حدود 11 میلیون نفر حاشیه‌نشین در کشور وجود دارد که ممکن است با این کمبود اعتبارات آسیب جدی ببینند.

وی یادآور شد: سال گذشته با وجود آنکه بیمه‌ها از رشد اعتباری خوبی برخوردار بود اما در پرداختی بیمه ها به مراکز درمانی 7 تا 9 ماه تاخیر وجود داشت حال چگونه قرار است با این افزایش نسبی اعتبارات در بیمه سلامت امید داشت که حوزه سلامت با چالش مواجه نشود.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: حال قرار شد مجلس نیز تمام تلاش خود را به کارگرفته تا این افزایش اعتبارات در حوزه بیمه‌ها صورت گیرد./

پایان پیام

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید