بررسی اعتبارات بیمه سلامت در لایحه بودجه 95 در کمیسیون بهداشت مجلس


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس از بررسی سهم اعتبارات بیمه سلامت از بودجه عمومی دولت در سال آینده در این کمیسیون خبر داد و گفت: بررسی ها نشان می دهد رشد بودجه سازمان های بیمه گر در لایحه بودجه سال 1395 کشور متناسب با افزایش بودجه عمومی دولت نیست.

 
رسول خضری روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار پارلمانی ایرنا درباره جلسه امروز این کمیسیون اظهار داشت: در این جلسه مسوولان بیمه سلامت و سازمان تامین اجتماعی با حضور در این کمیسیون گزارشی از وضعیت اعتبارات خود در لایحه بودجه 95 ارایه کردند.
وی افزود: این دو سازمان بیمه گر که بخش قابل توجهی از جامعه را تحت پوشش خدمات درمانی دارند، بر این باورند که اعتبارات در نظر گرفته شده در لایحه بودجه سال آینده متناسب با نیاز جامعه هدف آنان نیست و خواهان افزایش اعتبارات خود بودند.
نماینده مردم پیرانشهر در مجلس اظهار کرد: با توجه به اجرای طرح تحول سلامت در کشور، انتظار می رود که بودجه قابل توجهی به این بخش اختصاص یابد تا دولت در پوشش بیمه ای اقشار آسیب پذیر با مشکل رو به رو نشود.
خضری با یادآوری رشد اعتبارات بیمه ها در بودجه امسال و سال گذشته اظهار داشت: با وجود این افزایش شاهد تاخیر در پرداختی بیمه ها به مراکز درمانی بودیم که انتظار می رود این مشکل در سال آتی رخ ندهد.
وی ابراز امیدواری کرد که کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بتواند بخشی از افزایش اعتبار مورد نظر سازمان های بیمه گر را در بودجه سال 95 برآورده سازد. 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید