خضری: ضرورت اختصاص مطالبه 1400 میلیاردی سازمان بیمه سلامت


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس با تاکید بر اینکه وصول نشدن مطالبات سازمان بیمه سلامت باعث شکست طرح‌های این سازمان می‌شود، گفت: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور باید نگاه ویژه‌ای به تخصیص هرچه سریع‌تر اعتبارات سازمان بیمه‌ سلامت داشته باشد.
 
 

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری خانه ملت،‌ با انتقاد از عدم پرداخت مطالبات 1400 میلیاردی سازمان بیمه سلامت، افزود: یکی از انتقادهای جدی به بیمه‌ها عدم کیفیت لازم و اثربخشی درست در عملکرد آنها است که به طور حتم وصول نشدن مطالبات بیمه‌ها از علت‌های اصلی عملکرد ضعیف آنها است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد:‌ امروز بخش قابل تاملی از منابع مالی سازمان بیمه سلامت تحقق پیدا نکرده و این منابع نیز از محل هدفمندی یارانه‌ها، یک درصد ارزش افزوده و همچنین اعتبارات اصلی سازمان بیمه سلامت بوده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، درباره آسیب‌های ناشی از وصول نشدن مطالبات سازمان بیمه سلامت،‌ گفت: عدم انجام طرح‌های این سازمان مهمترین مشکل این سازمان در صورت وصول نشدن مطالبات خواهد بود چراکه امروزه تعداد قابل توجهی از بیمه نشده‌ها زیر پوشش این بیمه قرار گرفتند لذا نیاز به اعتبارات در سازمان بیمه سلامت بیش از هر زمان دیگری احساس می شود.

خضری تاکید کرد: وصول نشدن مطالبات سازمان بیمه سلامت باعث می‌شود تا طرح‌های سازمان بیمه سلامت به شکست منتهی شود و افرادی که تحت پوشش این بیمه قرار گرفتند نمی‌توانند از خدمات بیمه‌ای مناسب برخوردار شوند.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس نهم، با بیان اینکه رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور باید نگاه ویژه‌ای به تخصیص هرچه سریع‌تر اعتبارات بیمه‌ سلامت داشته باشد،‌ تصریح کرد:‌ به راستی چرا اعتباراتی که مجلس آن را برای سازمان بیمه سلامت به تصویب رسانده از سوی سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی کشور پرداخت نمی‌شود؟

وی یادآور شد: با توجه به اهمیت پرداخت مطالبات سازمان بیمه سلامت،‌ کمیسیون بهداشت و درمان مجلس قصد داشت تا در نشستی با حضور مسئولان این سازمان شرکت کند اما به دلیل عدم هماهنگی لازم این جلسه به هفته‌های آتی موکول شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت:‌ واقعیت آن است که این کمیسیون به دنبال بررسی مشکلات پیش‌روی سازمان بیمه سلامت است و تلاش برای نشست مشترک با مسئولان این سازمان نیز به دلیل استماع معضلات آنها است؛ همچنین بررسی راهکارها برای گام‌های بلند و اثربخش دراین سازمان از دیگر اهداف برگزاری نشست مذکور است./

پایان پیام

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید