خضری: بودجه وزارت بهداشت تنها 7.5 درصد رشد داشته/ تزریق 4هزارمیلیاردتومان بودجه به حوزه سلامت


عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس به تشریح بودجه وزارت بهداشت در سال 95 پرداخت و گفت: مجموعا بودجه کل وزارت بهداشت در سال 95، حدود 7.5 درصد رشد داشته که نسبت به بودجه عمومی کشور 7 دهم درصد کمتر رشد پیدا کرده است.
 
 

رسول خضری در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح دستور کار امروز دوشنبه (5 بهمن‌ماه) کمیسیون بهداشت و درمان مجلس، افزود: معاونان وزارت بهداشت امروز در کمیسیون حضور داشتند و در مورد بودجه این وزارتخانه توضیحاتی را ارایه دادند که بر این اساس، مجموعا بودجه کل وزارت بهداشت در سال 95، حدود 7.5 درصد رشد داشته که نسبت به بودجه عمومی کشور 0/7درصد کمتر رشد پیدا کرده است.

نماینده مردم سردشت و پیرانشهر در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: بودجه هزینه‌ای وزارت بهداشت حدود 27 هزار میلیارد تومان است که نسبت به سال 94 به میزان 5/7درصد رشد داشته است؛ بودجه تملک دارایی نیز حدود 4 هزار میلیارد تومان است که نسبت به سال 94، حدود 56درصد رشد داشته است، بودجه از محل درآمد اختصاصی نیز معادل 26 هزار میلیارد تومان است که نسبت به سال 94 با رشد 4 درصدی همراه بوده است.

این نماینده مردم در مجلس نهم، تصریح کرد:کل بودجه ترکیبی حوزه سلامت همراه با بیمه‌ها مجموعا 58 هزار میلیارد تومان  در سال 95 است که در قسمت مرتبط با بیمه‌ها، در بخش بیمه سلامت حدود 12 درصد رشد داشته‌ایم و در دیگر بیمه‌ها با بیمه نیروهای مسلح نیز با رشد 16 درصدی مواجه هستیم.

خضری افزود: در سال 95 قرار است از محل یک درصد از ارزش افزوده 4 هزار میلیارد تومان وارد حوزه سلامت شود که 3 هزار میلیارد تومان برای پروژه های عمرانی است و هزار میلیارد تومان نیز در حوزه‌های دیگر از جمله بخش بهداشت هزینه خواهد شد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی، گفت: از بودجه وزارت بهداشت قرار است حدود 60 درصد برای درمان ، 30 درصد برای بهداشت و 8 الی 10 درصد برای آموزش هزینه خواهد شد./

پایان پیام

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید