خضری: مدارس مناطق سردسیر و کم برخوردار در اولویت استانداردسازی سیستم گرمایشی باشد/ بخاری های نفتی و گازی، نگرانی خانواده ها و معلمان


عضو کمیسیون بهداشت مجلس با اشاره به بررسی لایحه بودجه 95 در مجلس، ابراز امیدواری کرد بر اساس این لایحه، استانداردسازی مدارس مناطق سردسیر و کم‌برخوردار در اولویت کاری معاونت عمرانی وزارت آموزش و پرورش قرار گیرد.
 
 

رسول خضری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با تأکید بر اجرای هرچه سریع‌تر وعده وزارت آموزش و پرورش برای استانداردسازی مدارس سراسر کشور، گفت: معضل وجود بخاری‌های نفتی و گازی در مدارس به خصوص در مناطق سردسیر یکی از اهم نگرانی‌های خانواده‌های دانش آموزان و اولیای مدارس بود که قرار است وزارت آموزش در این خصوص اقدام عملی صورت دهد.

نماینده مردم پیرانشهر و سردشت در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: طبق قوانین مقررات نظام مهندسی، اماکن عمومی نظیر مدارس، مساجد، کتابخانه‌ها، فرهنگسراها و سایر اماکن فرهنگی باید از سیستم‌های گرمایشی به صورت پکیج، سیستم حرارت مرکزی یا سیستم تابشی استفاده کنند.

وی افزود: پیش از این در آبان ماه سال جاریمعاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش به پیرانشهر سفر کرد و طی جلسه‌ای که بعد از بازدید وی از مدارس حوزه انتخابیه صورت گرفت، قرار شد تا پایان سال مبحث استانداردسازی منطقه به ویژه در خصوص اصلاح سیستم گرمایشی آن انجام گیرد.

خضری ادامه داد: از سوی دیگر طی سفر معاون عمرانی وزارت آموزش و پرورش کلنگ احداث 76 کلاس درس در پیرانشهر زده شد که طبق تعهدات قرار است با سیستم گرمایشی استاندارد و به‌روز ساخته شده و ایمن باشد.

عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی در پایان در خصوص استانداردسازی مدارس کشور از سوی وزارت آموزش و پرورش خاطرنشان کرد: لازم است در این مورد مناطق سردسیر و کم‌برخوردار در اولویت باشند که بر همین اساس سعی داریم در بررسی بودجه 95 این مناطق را در اولویت فعالیت‌های عمرانی دولت و وزارت آموزش و پرورش قرار دهیم.

 معاون عمرانی وزیر آموزش و پرورش اخیرا از برنامه‌ریزی این معاونت برای استانداردسازی 40هزار کلاس درس تا پایان سال 96 خبر داده است که به همین منظور بخاری‌های نفتی و گازی از کلاس‌های درس حذف می‌شود./

پایان پیام

 

تا کنون هیچ نظری برای این پست ثبت نشده

پاسخ خود را درج کنید